10 najszybszych promocji na czarny pas w historii BJJ

Oto list 10 najszybszych promocji na czarny pas w historii Brazylijskiego Jiu-Jitsu:

 

  1. Travis Stevens – (18 miesięcy) Czarny pas pod John Danaher. Stevens był amerykańskim olimpijczykiem z Judy i to był główny powód, dla którego tak szybko zdobył pas. Przez kilka tygodni był biały, potem niebieski przez miesiąc i purpura przez kilka miesięcy.
  2. Caio Terra – (3 lata) Czarny pas pod Reyson Gracie i Paulo Straucha. Zdominował wszystkich na scenie lokalnej Brazylii i wkrótce stał się jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej
  3. BJ Penn – (3 lata) – Czarny pas pod Andre Pederneiras,Najpierw zaczął trenować w akademii Ralpha Gracie i zdobył fioletowy pas. Potem zdecydował, że chce trenować w Brazylii, a Ralph był przeciwny temu zadaniu, ale BJ Penn zdecydował się ruszyć. W 16 miesięcy zdobył czarny pas pod Andrea Pederneira.
  4. Mads Burnell – (3 lata) – Brazylijski czarny pas pod okiem Chrisa Hauetera. Duński talent MMA, ,dostał pas od Chrisa Hautera po 3 latach bardzo intensywnego treningu w wieku 21 lat.
  5. Geo Martinez –(3 lata) Czarny pas pod Eddie Bravo z 10th Planet. Bardzo utalentowany, zajął 4 miejsce w ADCC i wygrał turniej EBI.
  6. Gabriel Moraes – (3,5 roku) – Czarny pas BJJ, ominął purpurowy i brązowy pas, wygrał Worlds na niebieskim pasie w 2003 roku oraz również wygrał na czarnym pasie w 2004 roku.
  7. Mike Fowler –(3,5 roku)- Znany ze swojej wyjątkowej fryzury w stylu leoparda i szybkiego awansu na szczyt sceny konkurencyjnej jiu jitsu, Mike Fowler osiągnął swój czarny pas pod Lloydem Irvinem w 3,5 roku, będąc pierwszym sportowcem, który ukończył program „Grappling Blue Print„. Mike Fowler stał się gwiazdą Irvina, wygrywając z wieloma wielkimi nazwiskami tego sportu.
  8. Lloyd Irvin – (3,5 roku)- Czarny pas pod Leo Dalla. Uczył się bardzo szybko, po 1 miesiącu dostał swój niebieski pas. Niedługo po tym, jak jego trener Leo Dalla wyjechał do Brazylii, Lloyd został sam i aby się uczyć się otworzył swoją akademię, a teraz uczy w całym USA i Brazylii.
  9. Fabiano Scherner(3,5 roku) – Fabiano jest weteranem UFC i prowadzi akademię Gracie Barra w Oregonie.
  10. Richie „Boogeyman” Martinez – (4 lata) – Czarny pas BJJ pod Eddie Bravo z 10th Planet. Podobnie jak jego brat Geo, bardzo szybko zdobył czarny pas. Jest także bojownikiem MMA, który podpisał kontrakt z TITAN FC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *