ACA 92 (ACB) w Warszawie – luty 2019

Organizacja znana wcześniej jako ACB (Absolute Championship Berkut) ostatnimi czasy po fuzjach zmieniła nazwę na ACA (Absolute Championship Akhmat). W samych strukturach głębokie zmiany nie zajdą, ciągle więc mamy tam kilku Polaków będących wysokiej klasy zawodnikami MMA. Dobrą wiadomością dla kibiców, jest to, że świetną galę sportową ACA z udziałem naszych zawodników będzie można obejrzeć już za dwa miesiące w Polsce. Odbędzie się ona 16 lutego 2019 w Warszawie.

Celiński vs Yagshimuradov 

Będzie to walka wieczoru. Po czterech zwycięstwach dla ACB, Celiński zawalczy o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Aktualny mistrz ostatnie 5 walk wygrywał przed czasem, jest więc groźnym przeciwnikiem. Były zawodnik KSW na pewno nie jest stawiany w roli faworyta, jednak potrafi zaskoczyć i być może pierwszy raz Polak zdobędzie pas mistrzowski rosyjskiej organizacji.

Strus vs Chuzhigaevem

Piotr Strus swoją ostatnią walkę toczył o pas mistrzowski, niestety przegrał przez decyzję sędziowską. Po trzech miesiącach wraca do klatki aby zmierzyć się z kolejnym Rosjaninem. Przeciwnik Piotrka ma na koncie 3 zwycięstwa z rzędu i ogólny bilans walk 12-5. Jest niebezpiecznym przeciwnikiem, wiele ze swoich walk wygrywał przez nokaut. Strus natomiast jest znany z ogromnego serca do walki i nieprzewidywalności (jak na przykład wygrana w ostatniej sekundzie walki), nie będzie to łatwa walka dla żadnej ze stron.

Held vs Abdulvakhabov

Organizacja ACB okazała się być dobrym miejscem dla Marcina Helda. Utytułowany zawodnik BJJ wygrał swoje dwie pierwsze walki, a ogółem na 3 ostatnie walki wszystkie to zwycięstwa, razem z ostatnią walką dla UFC. Rosjanin ostatnio przegrał, jednak wcześniej miał serię 12 zwycięstw, a porażka nastąpiła przez niejednogłośną decyzję, po świetnej serii zwycięstw. Held znany jest ze swoich dźwigni na nogi, jednak przeciwnik jest najmocniejszy ze wszystkich dotychczas w rosyjskiej organizacji.

Saidov vs Rodriguez

Aslambek Saidov reprezentujący polskie barwy dał się poznać kibicom podczas walk dla KSW. Od ostatniej walki dla polskiej organizacji minęły 2 lata, jednak w tym czasie nie próżnował – stoczył 5 walk dla ACB, z czego 4 wygrał. Jego przeciwnik pochodzi z Brazylii i posiada rekord 22-8.

Aktualnie krążą również doniesienia, że na gali wystąpi także reprezentant wagi ciężkiej Daniel Omielańczuk. Nie wiadomo kto będzie jego rywalem.

Share