ACB JJ World Championship Gi 2019 – starty Polaków

13-14 lipca w mieście znanym z Kremlu, Placu Czerwonego czy Cerkwi Wasyla Błogosławionego – Moskwie odbędą się Mistrzostwa Świata organizacji ACB Jiu-Jitsu. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć kilku reprezentantów z Polski, w tym dwóch najbardziej znanych Adam Wardziński (CheckMat) i Gerard Łabiński (NS Brotherhood), obydwoje rywalizują w dywizji do 95 kg. W wadze +95 kg startuje weteran Kornel Zapadka (Berseker’s Team), który zdecydował się wystartować w dywizji adult, stoi przed nim duże wyzwanie.

W kolorowych pasach Michał Łapka z Carlson Gracie Team Wrocław zdecydował się na rywalizacje w dywizji do 95 kg brązowych pasów. Oprócz rzeszy piekielnie mocnych rosyjskich zawodnik (Kurbanov, Anisimov, Seleznev czy Sak), czekać na niego będzie Mistrz Świata purpurowych pasów Igor Tanabe. W purpurowych pasach reprezentować będzie nas Jakub Najdek (CheckMat), który rywalizuje do 80 kg. W drodze do złota czeka go walka z co najmniej dwoma z trójki faworytów, czyli: Portugalczyk Pedro Cadete (AMA Team), Sebastian Rodriguez z Unity JJ i lokalna nadzieja Amir Yuldashbaev (Strela Team). Wagę niżej wystąpi Nikodem Janik (CheckMat), którego kategoria należy do najliczniejszych.

Natomiast w dywizji Master1 czarnych pasów wystartuje podopieczny Przemysława Ganta, reprezentujący Walka Gniezno – Robert Zajkowski (Zenith BJJ). Robert rywalizuje w tej samej dywizji co założyciel Association Aranha i weteran UFC – Yan Cabral. Listy startowe;
https://acbjj.smoothcomp.com/en/event/2007/participants#!

Share
shares