Analiza pozostałych kategorii Worldsów 2019

Było o lekkich kategoriach czas na pozostałe dywizje.

 

Middle / ilość osób: 28 / Kolejna kategoria bez wyraźnego faworyta. Broniący tytułu Isaque Bahiense musi się liczyć z tym że na drodze do finału może na niego czekać już  w ćwierćfinale występujący wcześniej w kategorii lekkiej JT Torres. Zwycięzca tej batalii prawdopodobnie zmierzy się ze zwycięzcą starcia Otavio Sousa va Jaime Canuto.

Po drugiej stronie drabinki pary ćwierćfinałowe to prawdopodobnie Claudio Calasans vs Gabriel Arges oraz Tommy Langaker vs Marcos Tinoco.

NOWOŚCI OD MANTO

Medium heavy / ilość osób: 25 /Największą niespodzianką w tej kategorii jest obecność Felipe Peny, który do tej pory na Worldsach bił się w wyższej kategorii. Patrząc na drabinkach wydaje się, że będzie on faworytem do wejścia do półfinału jednak tam prawdopodobnie czeka na niego Lucas Barbosa chcący powtórzyć zapewne wynik z poprzedniego roku, kiedy razem z Gustavo Batistą zamknęli kategorie lub Matheus Diniz od Marcelo Garcii. Po drugiej stronie jeszcze ciekawiej. Rudson Mateus po świetnym występie na Brasileiros powinien wejść do półfinału a tam czekać może na Niego między innymi Gustavo Batista czy wiecznie młody Murilo Santana z Unity.

Heavy / ilość osób: 19 /Kategoria na którą będziemy patrzyli najbardziej ze względu na szanse medalowe Adama Wardzińskiego i Gerarda Łabińskiego. Niestety rozstawienie było dość okrutne dla obu Polaków bowiem już w pierwszej walce czeka ich pojedynek o przejście dalej. Tam czekać na nich będzie najpewniej Kaynan Duarte który wynikami na World Pro i Pan Amsach pokazał, że może wygrywać z każdym. Kolejny ciekawy wątek to Keenan Cornelius i jego start pod banderą BJJ Globetrotters. Ex-członek Atosu w półfinale może trafić Kaynana, gdzie przy ewentualnej walce można się spodziewać gorącej atmosfery na trybunach.

Po drugiej stronie drabinki faworytem do wejścia do finału wydaje się Leandro Lo, który mimo nienajlepszych jak na Niego wyników cały czas upatrywany będzie jako faworyt jeden z faworytów do złota. Pokrzyżować plany głównodowodzącemu NS Brotherhood będą starali się Jackson Sousa oraz ubiegłoroczny wicemistrz Patrick Gaudio.

Super-heavy / ilość osób: 12 / Na pierwszy rzut oka w pierwszej części drabinki o finał bić się będzie Gutemberg Pereira z broniącym tytułu Mahamedem Aly. Po drugiej stronie faworytami do wejścia do półfinału są Nicholas Meregali z Felipe Andrew. W tym pojedynku wyraźnym faworytem wydaje się być mistrz sprzed dwóch lat czyli zawodnik Alliance. My liczymy na dobry występ trzeciego z Polaków w kategorii czarnych pasów czyli Łukasza Michalca.

Ultra-heavy / ilość osób: 13 / Chyba najprostsza kategoria do obstawienia. Mimo porażki z Joao Gabrielem Rochą na BJJ Stars Buchecha nadal wydaje się murowanym faworytem do złota. Półfinał to najpewniej rewanż za przegrany superfight, a w finale najbardziej upatrywałbym jego rywala w osobie Victora Honorio.

shares