Analiza rozpiski KSW 49

Na kilka godzin przed rozpoczęciem kolejnej gali KSW przedstawiamy szybką analizę walk z rozpiski najbliższej gali. Miejsce będą miały między innymi dwa starcia o pasy mistrzowskie.

Scott Askham vs Michał Materla

Obaj zawodnicy spotkali się już rok temu, wówczas zwycięzcą był Askham (TKO  w pierwszej rundzie). Mistrzem był wtedy Mamed Khalidov i walka o pas odbędzie się dopiero teraz. Obaj zawodnicy od tamtej pory odnieśli po jednym zwycięstwie – Askham pokonał Marcina Wójcika, natomiast Materla Damiana Janikowskiego. Faworytem jest Anglik, wygrał on pierwszą walkę, a ostatnio mierzył się z bardziej wymagającym zawodnikiem niż Materla. Szans Polaka można upatrywać w parterze, gdzie Askham raczej nie jest tak dobry jak w stójce.

Roberto Soldić  vs Krystian Kaszubowski

Soldić przebojem wdarł się do KSW deklasując długoletniego mistrza Borysa Mańkowskiego. Od tamtej pory mimo że odniósł jedną porażkę cieszy się sympatią kibiców, a trzy kolejne walki jakie stoczył po zdobyciu pasa były emocjonujące i wszystkie kończyły się nokautem. Dał się poznać jako mocny stójkowicz z dobrą kondycją. Naprzeciwko mistrza stanie Kaszubowski, który zdecydowanie nie jest faworytem. Mimo że nigdy nie przegrał, to w ciągu swoich 7 walk nie mierzył się z kimś pokroju Soldica.

Karol Bedorf  vs Damian Grabowski

Damian Grabowski powrócił do polskiego MMA po trzech porażkach w UFC. Po rocznej przerwie od startów odniósł zwycięstwo w organizacji FEN, a teraz zmierzy się z byłym mistrzem KSW. Karol Bedorf z kolei, mimo że ostatnio walczył o pas to nie zachwycał w ostatnich walkach. Przegrał w 2016 roku z Fernando Rodriguesem, następnie po kontuzji powrócił w 2018 i poddał Mariusza Pudzianowskiego (który jednak z wybitnej techniki nie słynie). W ostatniej walce został poddany przez Phila de Friesa. Wynik tej walki jest wielką niewiadomą.

Artur Sowiński  vs. Norman Parke

Zestawienie jest dużym zaskoczeniem. Sowiński jeszcze niedawno walczył w kategorii piórkowej, Parke za to miał duże problemy ze zmieszczeniem się z limitem kategorii lekkiej. Zaskakuje również catchweight 74kg, czyli pomiędzy lekką a półśrednią co jest dużym wyzwaniem dla Kornika. Obaj zawodnicy są przekrojowi i nie charakteryzują się walką w jednej konkretnej płaszczyźnie. Można więc spodziewać się walki na pełnym dystansie, faworytem jest oczywiście Irlandczyk.

Erko Jun  vs. Akop Szostak

Zawodnicy raczej traktowani jako freak fighterzy. Nie mają na koncie osiągnięć: Erko Jun ma bilans 2-0, jednak pokonał piosenkarza Popka oraz aktora Tomasza Oświecińskiego. Akop natomiast ma bilans 3-2 ale wygrywał wyłącznie z zawodnikami ze znacznie ujemnym bilansem (4-9, 4-8 oaz 2-20) a przegrywał również z zawodnikami nie najwyższej klasy. Bośniak ma przewagę wzrostu, jednak mniejszy zasięg. Akop może mieć jednak problemy z kondycją – mięśnie pozostałe po karierze kulturystycznej nie poprawiają wytrzymałości, a do tego dochodzi fakt, że wniósł na wagę 6kg więcej.

Pozostałe walki:

Martin Zawada (93,3) vs Thiago Silva (94,2)
Paweł Polityło (61,7) vs Antun Racic (61,3)
Michał Andryszak (116,4) vs Luis Henrique (115,4)
Leszek Krakowski (70,8) vs Michael Dubois (70,5)

 

Share
shares