Andrzej Migaj czarnym pasem BJJ!!!

Kiedy i gdzie zacząłeś swoją przygodę z BJJ?

Moja przygoda z BJJ rozpoczęła się jakieś 8 lat temu . Mieszkając w tym czasie w Norwegii chciałem trenować MMA , znalazłem w internecie klub sportowy Frontline Academy w Oslo , gdzie oprócz MMA jednocześnie odbywały się treningi BJJ, Graplingu i MUAY THAI . Nie mogłem rozpocząć treningów w MMA nie mając doświadczenia walki w parterze ponieważ takie były reguły w tym klubie . BJJ i Grapling w tamtym czasie nie wiele mi mówiło . Z niechęcią poszedłem na pierwsze zajęcia Graplingu i trenowałem przez 2 lata , po czym za namową mojego kolejnego trenera Tronda Skasenvika zacząłem trenować BJJ i tak  pozostało po dzień dzisiejszy.

Masz jakąś fajną, śmieszną, ciekawą historyjkę związaną z BJJ?

Podczas pierwszych treningów nie mając zbytniego pojęcia o co chodzi w tym sporcie za bardzo wierzyłem w swoja siłę fizyczną i w trakcie walki próbowałem złamać palce jednemu z głównych trenerów tego klubu . W trakcie tej walki powiedział mi ,że jeżeli mu złamię palce on złamie mi nos , z czego śmiejemy się  do dnia dzisiejszego.

Który z sukcesów sportowych uważasz za największy i dlaczego?

Wydaje mi się ,że zarówno pierwsza wygrana jak i pierwsza nominacja pozostaje najbardziej w pamięci , co nie zmienia faktu, że wszystkie wygrane cieszą.

Spodziewałeś się nadchodzącej nominacji czy zaskoczenie?

Od czterech lat mieszkam już na stałe w Polsce ale co roku staram się chociaż na kilka dni polecieć do Oslo i wziąć udział chociaż w kilku treningach i tym samym spotkać się ze znajomymi z ,,maty’’. W tym roku udało się przy okazji wystartować  w Oslo Summer BJJ Open , na których chciałem się pokazać z jak najlepszej strony . Udało się! Ale nominacji się nie spodziewałem i byłem totalnie zaskoczony.

Co czułeś podczas nominacji?

Może to dziwnie zabrzmi ale bardziej się cieszyłem otrzymując nominacje na niebieski pas . Czarny pas był dla mnie czymś nieosiągalnym i dlatego chyba jeszcze do mnie nie dotarło, że go otrzymałem.

Jesteś już czarnym pasem i co teraz?

Tak naprawdę niczego to nie zmienia. Gdyż nie walczy się z kolorem a z konkretnym przeciwnikiem. Wiele razy bywa tak, że niższe kolory są  zdecydowanie lepsze od tych wyższych.

Na koniec podziękowania, pozdrowienia, itp.

Przede wszystkim chciałbym podziękować  moim trenerom tj: Eduardo Teta Rios, Trond Saksenvik ,Morten Josephson, Nic Ruben Nikolaisen i Sebastain Brosche oraz całej „rodzinie ‘’ Frontline Academy za cały wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu mi swojej wiedzy. Ale szczególnie chcę podziękować mojej żonie Dorocie za cierpliwość i prowadzenie odpowiedniej diety bez której na pewno nie osiągnąłbym tego wszystkiego w sporcie. Oczywiście pozdrawiam wszystkich tych którzy mnie zawsze wspierają w tym co robię, pomimo tego iż mam  już blisko 40 lat. Pozdrawiam  wszystkich miłośników  BJJ Fanatics!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *