Bartosz Bibrowicz o powstaniu CSP SUMMIT

Bartosz Bibrowicz – trener przegotowania motorycznego Chińskiego Komitetu Olimpijskiego , obecnie pracujący z Kadra Judo, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego . Przed wyjazdem do Chin wspierał takich zawodników jak: Damian Janikowski, Marcin Held, Paweł Wergi, Jędrzejczyk , Kamil Wilk, Marcin Bandel i wielu innych zawodników.

Jak powstała inicjatywa Combat Sport Performance Summit ?

Idea organizacji takiego wydarzenia, skierowanego dla trenerów, zawodników, fizjoterapeutów pracujących sportów walki jak CSP dojrzewała we mnie od kilku lat. Od ponad 4 lat prowadzę szkolenia z tej tematyki zawsze chciałem stworzyć wydarzenie, które będzie wartościowe dla trenerów i zawodników o tej tematyce. Moim zdaniem przygotowanie motoryczne to coś więcej niż ćwiczenia czy budowanie siły i szybkości. To holistyczne podejście pozwalające stworzyć równowagę nie tylko fizyczna ale również mentalną. Sam jestem byłym zawodnikiem judo i brazylijskiego jiu jitsu ( Rio Grappling Wrocław) . Wiem jak wiele pracy trzeba wyłożyć by osiągnąć wysoki poziom. Aby osiągnąć jego potrzeba zgranego teamu, który będzie wspierał CIĘ w dobrych i złych chwilach. Tak samo było z CSP musieliśmy stworzyć zgrany zespół, który będzie chciał wspierać innych bez ego, pełnego pasji i chęci działania. Zespół CSP to członkowie Polskiego Stowarzyszenia treningu Motorycznego- organizacji działającej non profit , która wspiera trenerów w Polsce. Nie mogę nie wspomnieć o Aleksandrze Szpak, pierwszej polce, która brała udział w szkoleniach UFC INSTITUTE w USA, która obecnie pełni funkcję koordynatora całego projektu. Bez jej motywacji i kontaktów CSP w tej formie nie mogło by mieć miejsca. Cieszę się, źe mamy wspólną wizję i wsparcie wielu osób ze środowiska!

Do kogo jest skierowana?

Combat Sport Performance Summit to specjalne wydarzenie dla trenerów sportów walki, trenerów przygotowania motorycznego , fizjoterapeutów oraz samych zawodników chcących zgłębić rzetelną wiedzę z tego tematu. Nie jest to impreza polegająca na biernym suchaniu wykładów. Formuła jest całkiem nowatorska, jeśli chodzi o Polskę. Uczestnicy zostaną podzieleni na specjalne grupy, które będą zmieniały się podczas CSP. Chodzi nam o jak największą interakcję między uczestnikami i nawiązanie znajomości, którą uczestnicy będą mogli wykorzystać w przyszłości. Dla mnie komunikacja jest kluczem i chciałbym by trenerzy jak najwięcej rozmawiali ze sobą i dzielili się swoja wiedzą.

Czy planujecie kolejne?

Combat Sport Performance Summit nie jest jednorazowym wydarzeniem. Chcemy by impreza spod ramienia Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego na stałe przyjęła się w kalendarzu konferencji. Aktualnie mamy zaplanowane 2 kolejne eventy i nie będą to tylko wydarzenia tylko w Polsce. CSP tworzone jest o międzynarodowe standardy i z całym zespołem zrobimy wszystko by Polscy specjaliści mogli też pokazać się za granicą!

O wszystkich planach opowiemy podczas 1 edycji w czerwcu!

 

Jest duże grono wykładowców. Kogo będziemy mogli tam spotkać ?

Z całym komitetem organizacyjnym CSP postawiliśmy na najwyższa jakość. CSP to 3 dni edukacji podzielone na specjalne warsztaty z Philem Daru oraz 2 dniami Konferencji. Postanowiliśmy zaprosić do współpracy światowej klasy autorytety i przede wszystkim świetnych ludzi, którzy zaufali naszej wizji i zgodzili się wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podczas czerwcowego CSP będą z nami: Phil Daru- trener przygotowania fizycznego Joanny Jędrzejczyk i American Top Team , Corey Peacock – główny trener przygotowania motorycznego klubu Blackzillas, niesamowita osobowość i świetna trenerka z kadry narodowej zapasów Carmen Bott . Oczywiście to nie wszyscy wykładowcy jestem niezmiernie dumny i bardzo się cieszę, że udało mi się zaprosić do współpracy Jakuba Chyckiego, Marka Fishera i Natalię Skwarek Paradowską i Piotrka Szumiło! Ta Polska grupa ekspertów to klasa sama w sobie i nie mogę doczekać się by jak mogli podzielić się wiedzą z innymi trenerami!

Jak udało się uzbierać tak znamienitą grupę wykładowców?

Większość wykładowców ja albo Aleksandra znamy osobiście. Przedstawiliśmy im naszą wizję, a oni nam zaufali. Kluczową rolę ma także Polskie Stowarzyszenie Treningu Motorycznego jako sprawdzona organizacja tworząca standardy w Polsce i zrzeszająca trenerów.

Od jakiegoś czasu jesteś trenerem w dalekich Chinach jak godzisz opiekę na takimi nazwiskami Janikowski Bandel Kopera i wielu wielu innych czołowych zawodników MMA i BJJ?

Moja praca to odpowiedzialność i moja współpraca z zawodnikami jest bardzo różnorodna. Z Damianem Janikowskim jestem cały czas w kontakcie zawsze służę mu radą i pomaga w optymalizacji strategii regeneracyjnych. Z Marcinem Bandlem i Bartkiem Kopera działamy od ponad 2 lat i staram się im zawsze układać plan treningowy przed walkami. Dobór rodzajów treningów i ich intensywności czasami jest kluczowy w całym okresie przygotowawczym. Póki co mamy bardzo dobre efekty współpracy i mam nadzieję, ze tak zostanie.

Dobra rada dał tych którzy wąchają się zawitać w Łodzi.

Nie powinni się wahać, bo może zabraknąć miejsc. CSP to wydarzenie z ograniczą ich ilością. Moim zdaniem najlepsza rada: Wejść na stronę www.csp-summit.com a następnie sprawdzić program. Gwarantuje nie było takiej jakości edukacyjnej na polskim rynku jeszcze w sportach walki. Nie mam tu na myśli tylko MMA czy BJJ, ale również sportu olimpijskiego takiego jak judo, karate, taekwondo czy zapasów.

Czy chcesz kogoś pozdrowić.

Dla mnie największą wartością jest rodzina im chce podziękować za cierpliwość do mnie i moich pomysłów. Poza tym dziękuje wszystkim którzy nam zaufali i razem z CSP TEAM tworzą Combat Sport Performace Summit! Firmie Pit Bull West Coast za zainteresowanie ideą NO i oczywiście dla czytelników BJJ Fanatics, robimy to dla Was!!!

Główna

2 dni (16-17 czerwca 2018) + Warsztaty prowadzone 16.06

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *