Bartosz Zawadzki (Gracie Barra) jego pasja BJJ

bartosz_zawadzki_graciebarra (1)

Bartosz Zawadzki opowiada na temat swojej pasji do Bjj

Jak długo trenujesz BJJ ? może inne sztuk i walki
Swoją przygodę zacząłem w wieku 15 lat. Była to chyba 3 klasa gimnazjum. Jak dobrze pamiętam to już jakieś 3 lata. Wcześniej nic nie trenowałem.

Jak trafiłeś do BJJ
Przede wszystkim chciałem zrzucić parę kilogramów, gdyż byłem małym grubaskiem. Znalazłem ogłoszenie w internecie, że w Sosnowcu są prowadzone zajęcia MMA. Na początku nie wiedziałem co to BJJ. Szczerze mówiąc nie podobało mi się to. Dopiero gdy kupiłem pierwsze kimono, dostrzegłem piękno tego sportu.

Dlaczego Bjj ? za co kochasz ten sport
BJJ kocham przede wszystkim za wszechstronność. Każda aspekt jest tu bardzo ważny: siła, szybkość, timing, technika itd. Jest to sport, w którym trzeba być nie tylko mega wysportowanym, ale do tego każdy ruch musi być obmyślany.

Największy sukces ?
Każdy medal jest dla mnie bardzo ważny, ale chyba największym sukcesem jest zdobycie 3 złotych medali na Polish BJJ OPEN 2014 w juniorach, niebieskich pasach i małe open.

Największe marzenie ?
Największym marzeniem jest utrzymywać się z BJJ. Chciałbym aby moja największa pasja była również źródłem utrzymania. Marze również o jak największych sukcesach na arenie międzynarodowej.

Na kim się wzorujesz ?
Nie mam raczej osoby, na której sie wzoruje. Bardzo lubię oglądać i podłapywać techniki od Leandro, Keenana czy Rodolfo. Nie lubię ograniczać się do jednej pozycji, czasem walczę delarivą, czy pająkiem, a czasem mam zajawki na pół gardę, czy zamkniętą. Bardzo lubię oglądać dynamiczne walki i tak też staram się walczyć, ciągle zmieniać pozycję dążąc do poddania.

Plany na nowy sezon ?
Żadnych konkretnych planów. No może po drodze. Jeśli tylko nic nie stanie mi na drodze mogę każdemu zagwarantować, że z roku na rok będzie coraz lepiej, oraz ilość startów będzie stale rosła.

Czy masz jakieś hobby, poza BJJ ?
Hmmm… Kocham również oglądać filmy i seriale. Staram się spędzać aktywnie czas, ale czasem zamykam sie w pokoju na kilka godzin przy ulubionym seansie.

Jakie masz plany na przyszłość ?
Jak na razie to zdać dobrze maturę i dostać się na dobre studia, nie ograniczając przy tym treningów. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Po maturach mam zamiar jechać do Anglii podłapać nowe techniki od Rogera, albo Braulio.

Komu chcesz podziękować za dotychczasowa pomoc !
Chciałbym podziękować całemu Gracie Barra Sosnowiec za zawsze zajebistą atmosferę na macie i dociskanie mnie na każdym treningu. Rodzicom za wspieranie mnie w tym co robię. Trenerowi Maćkowi, który pokazał mi co to BJJ, Jarkowi, który zawsze poświęca mi dużo czasu i ma wielki wpływ na mój rozwój, Brazilowi, Marcinowi, Wojtkowi, Sławkowi, Michałowi, Pawłowi, Maciusiowi i oczywiście Tomkowi Kamińskiemu, który jest najlepszym ziomkiem i życzę mu aby jak najszybciej wyzdrowiał i powyjaśniał sprawy na zawodach haha

Bartosz Zawadzki -84,3kg Junior Polish BJJ Open Finał

One Comment