,,Bawię się tym co Robię” Kamil Wilk

Mawiają: ,, Nie wywołuj Wilka z lasu!”. Lecz Ja wyszedłem temu powiedzeniu naprzeciw. Kamil ,,Wilku” Wilk to jeden z najlepszych leglocker’ów w Polsce i zdaniem wielu i w Europie. Ma na swoim koncie wielokrotny tytuł Mistrza Polski a także dwukrotnie zdobył drugie miejsce na Mistrzostwach Europy ADCC. Brązowy pas BJJ oraz czynny Trener i Zawodnik. Jego sylwetka jest znana chyba każdemu kto interesuje się sportami chwytanymi. Dziś skupimy się na jego najbliższych imprezach (Superfight w Leeds oraz Gala ACF w Rosji) oraz podrzucimy kilka pytań, które zgodził się skomentować.

,,Człowiek chory i ubogi,
kiedy nie ma jednej nogi,
jak się czuje nie daj Bóg
kiedy nie ma obu nóg.”

Siema Kamil, GerwazBjj z portalu BJJ Fanatics!
Mam dla Ciebie Kilka pytań, które pomogą rozwiać kilka ciekawych tematów. Ruszamy z tematem!

Wilku – Siemanko, witam wszystkich czytelników bjj fanatics 🙂

BJJ Fanatics – Jak oceniasz swój 2018 rok? Co cie pozytywnie zaskoczyło a co zabrakło?
Wilku – Rok 2018 był dla mnie dobrym rokiem, ale zabrakło kropki nad i. Na 6 startów raz wróciłem pokonany i niestety było to na najważniejszych zawodach czyli Mistrzostwach Europy ADCC. Wcześniej były złota na MP Polski, w Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Zabrakło jednego zwycięstwa i tyle 🙂

BJJ Fanatics – Bartek Kopera podczas obozu wstawił zdjecie sugerujące debiut w formule MMA. Żart czy mamy się szykować na nowinę?
Wilku – Uwielbiam MMA i bardzo chciałbym zawalczyć jednak zdrowie raczej nie pozwala mi na pełny okres przygotowawczy i do przygotowania się w każdej płaszczyźnie, ale kto wie, rozważę każdą propozycję ($$$). haha

BJJ Fanatics – Rozpocząłeś już przygotowania do trialsow w Poznaniu ADCC?
Wilku – Do trialsów jeszcze daleko więc przygotowań nie rozpocząłem, ale jestem zawsze w treningu, więc 8 tygodni przed zacznę ukierunkowane przygotowania.

BJJ Fanatics – Czym dla Ciebie jest porażka a czym zwycięstwo?
Wilku – Porażka jest czymś ciężkim, ale bardzo wartościowym. Wyciągasz z niej wnioski, oczywiście jeśli potrafisz zrozumieć, że jedna walka nie jest końcem świata i nie użalasz się niepotrzebnie nad sobą. A zwycięstwo jest fajne, wszyscy Cię klepią po plecach gratulują, a Ty wiesz, że robisz dobrą robotę. Jednak to porażki nas kształtują.

BJJ Fanatics – Poddałeś kogoś kiedyś inna technika niż dźwignia na noge?
Wilku – Zdarzyło się kilka razy 🙂

BJJ Fanatics – Prowadzisz dużo seminariów w Polsce i poza granicami. Jak oceniasz poziom w Polsce w porównaniu do reszty świata?
Wilku – Na seminariach głównie skupiam się na przekazywaniu wiedzy, którą posiadam, a nie sprawdzaniu kto jest mocny, a kto nie, ale jedno jest pewne – w Polsce mamy bardzo wysoki poziom i jesteśmy czołówką Europy. Skandynawia jest bardzo mocna, Wielka Brytania robi naprawdę ogromny progres i ma wielu świetnych gości, no i oczywiście Rosjanie, którzy mają niesamowity bagaż doświadczeń wyniesiony z zapasów.

BJJ Fanatics – Zamierzasz pokazać się jeszcze w Kimonach? Czy skupiasz się na NoGi?
Wilku – Aktualnie skupiam się na No Gi, a Gi zakładam bardzo rzadko. Jednak myślę, że po skończeniu swojej przygody zawodniczej częściej będę zakładał gi 🙂

BJJ Fanatics – Szykuje się dobra impreza Wilku & Mateusz Szczeciński. Będzie więcej łączonych seminariów czy to pojedynczy strzał?
Wilku – Ruszamy z pierwszą edycją letniego obozu gdzie wspólnie z Mateuszem skupimy się na „leglockach”. Obóz będzie trwał 5 dni więc solidna dawka wiedzy gwarantowana! Wkrótce więcej informacji ale klepcie termin na drugą połowę sierpnia!

BJJ Fanatics – Jakie są twoje plany na 2019 r. masz już obraną poprzeczkę jaką chcesz ustawić?
Wilku – Plany na 2019? To dalej startować, prowadzić seminaria w całej Europie i cieszyć się tym co robię! Oczywiście kwalifikacja na Mistrzostwa Świata ADCC jest celem numer 1.

BJJ Fanatics – W lutym masz ostry okres. Najpierw walka w Leeds natomiast już dwa tygodnie później Moskwa gdzie rywalem będzie Shamsudin Magimedov na gali ACF. Jak twoje przygotowania, zarówno fizyczne i mentalne?
Wilku – Faktycznie Luty będzie pracowity, ale właśnie takie coś lubię. Przygotowania poszły dobrze i kontuzje mnie omijały, teraz czas na najlepsze! Mentalnie czuję się dobrze bo nie narzucam sobie sztucznej presji i bawię się tym co robię.

BJJ Fanatics – Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi! Chcesz kogoś pozdrowić?
Wilku – Chciałbym pozdrowić swoich podopiecznych, sparingpartnerów i wszystkich dobrych ludzi. Aaa no i swoją Babę bo mi kazała haha, piona!

Pozdrawiamy Serdecznie! Piąteczka!

MANTO SHOP

shares