BERSEKERS TEAM z DRUŻYNÓWKĄ NA XIV MP BJJ

Ciężko sięgną w przeszłość i znaleźć rok, w którym to jakaś akademia została drużynowym mistrzem Polski i nie nazywa się Berserkers Team. Akademia prowadzona przez Piotra Bagińskiego rok w rok zdobywa tytuł najlepszej akademii w kraju, imponujące rezultaty.

Na kolejnym miejscu podium uplasowała się akademia, która sprawiła ogromną niespodziankę, czyli Złomiarz Team. Klub rodem z Gdańska przeżywa odrodzenia, a jest to zasługą dwóch weteranów Daniela Wrześniewskiego i Adam Górnego, którzy dzięki ciężkiej pracy pozwolili, tak zasłużonej marce, jak Złomiarz Team wrócić na polskie salony. Z wyjątkiem Andrzeja Iwata podwójnego złotego medalisty MP próżno szukać zawodników Złomiarza rywalizujących na wyższych pasach, natomiast w niższych jest zgoła inaczej. Nowy narybek przesiany i wyszkolony przez duet Wrześniewski&Górny robi bardzo dobre wyniki na zawodach, czego efekt widać po drużynówce Mistrzostw Polski BJJ 2018.

gnat_wywiad_BJJF

Na trzecim miejscu podium uplasowała się akademia, która w naszym kraju bardziej jest utożsamiana z no-gi czy nawet formułą ADCC. Zenith BJJ bo o nich mowa obecnie starają się rozwinąć w klubach sekcje kimoniarskie. Duży wpływ na ten wynik miała ekipa z olsztyńskiego Arrachionu prowadzona przez Szymona Bońkowskiego, w „gdyńskiej Piranii” za sekcję kimon odpowiada tegoroczny Mistrz Polski BJJ w wadze -100 kg – Łukasz Michalec. Poznań jest bardzo mocnym ośrodkiem Zenith BJJ, a w Gnieźnie gdzie Klub Sportowy „Walka” Gniezno (główna siedziba) otrzymał nowy obiekt, chłopacy wrócili na zawody.

Klasyfikacja:

1 – Berserkers Team

2 – Złomiarz Team

3 – Zenith BJJ