BOMBA, JAKIEGO NIE ZNACIE !!!

Idealna lektura do porannej kawy – wywiad, jakiego nie było z żywą legendą Polskiego MMA, zawodnika, który w sportowym CV posiada walki dla największej organizacji MMA (UFC) i należy do elity sportów chwytanych w naszym kraju, uwielbia urywać nogi, podróże i gdyby nie Sztuki walki byłby …. Marcin BandelBOMBA, JAKIEGO NIE ZNACIE !!!

Nie dawno byłeś na turnieju ADCC Bośni i Hercegowinie i zaliczyłeś tam bardzo udany turniej, gdzie zostałeś zawodnikiem turnieju.

Witam serdecznie, w kategorii miałem w pierwszej walce wolny los i później 2 walki udało się je wygrać dosyć szybko przez dźwignie prosta na nogę i skręta. W open miałem 5 walk w tym 3 z cięższymi kolesiami… 4 wygrałem przez dźwignie na nogę i finał po 4 minutach chyba gilotyna z dosiadu. CZYTAJ TUTAJ

Co z Twoją kariera MMA, gdzie Cię zobaczymy? Polska, zagranica? I dla jakiej federacji?

Cały czas czekam aż dogadamy jakaś walkę… Jestem po przegranej więc trochę utrudnia to negocjację… Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zawalczę w oktagonie. Dla kogo sprawa otwarta.

Jak odnosisz się do pomysłu starcie mistrzów Fen i Babilon. Czy tak mało jest w Polsce zawodników o słabej jakości?

Myślę, że to połączenie jest na plus dla obu organizacji.

Która z federacji na Polskim Rynku uważasz za najlepszą włączając ACA MMA i dlaczego? I czy byś chciał zawalczyć dla niej.

Najmocniejsze i najbardziej znane moim zdaniem jest KSW… Najmocniejsze sportowo jest ACA i KSW… Jednak Babilon i FEN też robią dobrą robotę.

Kończąc temat MMA jak Przeprowadzka do Fabric? Na plus?

Fit FABRIC daje nam wspaniałe warunki do rozwoju… Dogadujemy się dobrze i myślę, że każda ze stron jest bardzo zadowolona… Jestem pewny, że współpraca będzie bardzo długa i owocna.

Wraz z Kamilem Wilkiem jesteście już uznana marka w Submission Fighting, czy możemy się spodziewać jakichś perełek ze spod waszych skrzydeł?

Mamy dobry mocny team… Dużo jest mocnych kolesi w naszym klubie… Nie każdy ma ochotę i też czas startować w zawodach… myślę, że powoli kolejne twarze będą się ukazywać jest też kilku bardziej wiekowych którzy mimo obowiązków dnia codziennego i wieku zapierdzielają bardzo solidnie.

Kim byś był, gdyby nie Sporty Walki?

Prawdopodobnie byłbym Fizjoterapeuta ?, bo taki kierunek studiów kończyłem… I podobała mi się ta robota.

Twoim pierwszym trenerem był … 

Czacza ... To on we mnie zaszczepił cała tę zajawkę, za co zawsze będę mu wdzięczny.

Pamiętasz swoja pierwszą walkę w MMA?

Była to gala w Sławnie ? Z Chłopem z wybrzeża… Zadzwonił do mnie Grzegorz Chałubiński i zapytam, czy nie chce zawalczyć… Za … 500 zł ? – w tej kwocie musiałem opłacić paliwo i hotel, więc zostało mi około 100 zł!!! Była to dla mnie i tak frajda i wyróżnienie, że biłem się gdzies na ulicach za darmo a tu nagle jest szansa na sportowa walkę… Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że to „zawodowa” walka i co to znaczy tak naprawdę ?

Czy jesteś spełniony jako sportowiec, czy czegoś brakuje Ci w CV sportowej kariery? Co byś zmienił w dotychczasowej karierze?

Był bym hipokrytą jakbym powiedział że nic bym nie poprawił nie zmienił ? Jednak czasu się nie cofnie więc szkoda prądu na rozmyślanie tego typu… Lepiej się skupić na tym, co jest do zrobienia… A jest wiele i wiem, że mogę być jeszcze dużo lepszy niż jestem w tym momencie!

Masz jakieś marzenia sportowe i pozasportowe?

Mieć super rodzinę, która już mam tak naprawdę… I podróżować, poznawać świat.

Dużo podróżujesz, gdzie poza Polską mógłbyś zostać na dłużej?

Najbardziej chyba USA… Ponieważ jest to okno na świat… I najlepiej się tam czułem

Kilka szybkich pytań …

  • najważniejszą osobą w moim życiu jest … jest ich wiele
  • siła czy technika? I dlaczego … technika to też siła i odwrotnie
  • talent czy ciężka praca?… fajnie mieć talent, ale zawsze trzeba ciężko pracować
  • ulubione kończenie? (pewnie skrętówka) -:)… dźwignie na nogi
  • inny sport, który oglądam?... każdy sport jest fajny… Kiedyś 9 lat trenowałem piłkę nożną
  • moim idolem był? I dlaczego... ciężko wybrać jednego
  • najlepszy sportowiec wszechczasów (wliczając wszystkie sporty) i dlaczego?… ciężkie pytanie… Wielu sportowców jest i było wielkich…
  • czego brakuje w Polskim Bjj?… wiary w siebie, mamy naprawdę mocną ekipę
  • żeby zostać dobrym fighterem, należy być?… skromnym pracowitym ambitnym

Jak byś zachęcił nowych adeptów do rozpoczęcia, ze sportami chwytanymi?

Myślę, że w dobie internetu i siedzenia przed TV… Najlepszą i najzdrowsza opcja jest pójść na matę i wyżyć się z fajnymi ludźmi i kozackiej atmosferze… każdy facet w głębi ducha chce być wojownikiem i mniej lub więcej umieć się bić.

Chwila na Ciebie…

Jak zawsze dziękuję wszystkim wspierającym i kibicującym… Nie tylko, wtedy kiedy są sukcesy… ,ale przede wszystkim tym którzy są, gdy nie idzie jak powinno…  Oczywiście rodzinie, która jest ze mną zawsze ❤️❤️❤️. Całej mojej ekipie z Zenith FitFabric Łódź Moim sponsorom, dzięki którym jest możliwe żebym się rozwijał i żył sportem: – ➡️➡️PK-POL Wypożyczalnia AUT ➡️ Pitbull West Coast ➡️ JTC ➡️ Healthyfood — Catering dietetyczny ➡️ Dawid Szajrych ➡️ FitFabric ➡️ Trener mentalny Marcin Bazan ➡️ Zenith Łódź ➡️ Anabolic Life ➡️ Mariusz Paliświat — mgr Fizjoterapii ➡️ ActiveRehab — Centrum Rehabilitacji ➡️ Vitafuel Alfa Aktiv.

shares