Brązowe pasy na Roma IBJJF OPEN 2018

Dywizje brązowych pasów na Roma IBJJF Open się zakończyły, niestety w tym roku ilość Polaków nie był zbyt duża. Jedyny medal dla biało-czerwonych barw zdobył Jakub Zajkowski (Gracie Barra), który uplasował się na trzecim miejscu w dywizji do 88 kg.

Tę samą dywizję wygrał Felipe Figueiredo Mauricio, Brazylijczyk od długiego czasu mieszka w Szwajcarii, gdzie trenuje w Icon Jiu-Jitsu Geneva. Akademie tą prowadzi Anderson Pereira, który kilkanaście lat mieszka w Szwajcarii i w tym czasie zbudował jeden z najmocniejszych team’ów w Europie. Wagę wyżej, do 94 kg wygrał bardzo mocny Portugalczyk – Euclides Castro to medalista World’s i European’s. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie na ACB European Championship wygrał Roma IBJJF Open i ma duże szanse na sukces w Open Class.

Oczywiście w wadze średniej (-82 kg) wygrał Norweg, Tarik Hopostock, widocznie wyleczył kontuzje, której nabawił się na Copa Podio: Iron Brown Belt – Europe. Tarik to niezwykle utalentowany grappler i perełka z akademii Eduardo „Tety” Riosa (Frontline Academy). Twórca Tarikoplaty ma duże szanse na sukces podczas tegorocznych World’s 2018.

Dużą niespodzianką jest zwycięstwo Daniela Maira (-76 kg), który w półfinale pokonał faworyzowanego Oivera Taze. Hiszpan na stałe mieszka i prowadzi zajęcia bjj w Stanach Zjednoczonych… . Kolejny złoty medal dla PSLPB Cicero Costha zdobył Marco Rocha, który wygrał do (-70 kg).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *