CSP Summit- dzień drugi i podsumowanie

Drugi i ostatni dzień konwentu obfitował w kolejne ciekawe wykłady związane zarówno ściśle z treningiem jak i tematyką żywienia oraz fizjoterapii. Oto nasz niedzielny rozkład jazdy:

Carmen Bott ” ALACTIC SPEED-ENDURANCE PROTOCOLS FOR GRAPPLING SPORT”- na pierwszy ogień Carmen Bott, czyli trenerka m.in zapaśników reprezentacji Kanady. Opowiedziała nam o wszystkim co związane z pracą anaerobową. Było dynamicznie, siłowo, szybko- czyli tak jak powinno być w każdym sporcie walki. Niby wykład, a Carmen wymęczyła kilku śmiałków swoimi propozycjami ćwiczeń.

Phil Daru „PROGRAMOWANIE TRENINGU I PERIODYZACJI w MMA”- Następnie na scenę powrócił główny prelegent CSP, Phil. Kolejna dawka wiedzy, filmiki z przygotowania Joasi Jędrzejczyk i fajne elementy psychologii sportowców na przykładach podopiecznych Phila startujących w UFC.

Mikael Littmanen „ZASTOSOWANIE TECHNOLOGII W MONITORINGU ZMĘCZENIA” – OMEGA WAVE- Mikael opowiedział nam o wspomaganiu pracy trenera i zawodnika poprzez najnowsze technologie. Dzięki Omega Wave trening jest dużo bardziej efektywny, nie ma mowy o przetrenowaniu. System ten monitoruje nie tylko parametry krążeniowo- oddechowe, ale również rejestruje fale mózgu tworząc kompleksowy obraz zmęczenia. Warta uwagi nowinka technologiczna.

Adrian Hoffman „TRENING FUNKCJONALNY W SPORTACH WALKI”- trener m.in Izu Ugonoha opowiadał nam o swoim podejściu do treningu funkcjonalnego. Podejście z dystansem, bez zachłystywania się funkcjonalnością, wykorzystujące najlepsze elementy tej koncepcji treningowej. Tak jak to powinno wyglądać. Przy okazji omawiania ćwiczeń, demonstrujący uczestnicy poprawili sobie trochę zakres ruchu w stawach.

Piotr Szumiło „MODEL PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO W KARATE SPORTOWYM”- przybliżenie wszystkim słuchającym karate shotokan. Ciekawy opis dyscypliny oraz konkretny model przygotowania motorycznego. Wiele z elementów można przenieść na inne rodzaje sportu.

Michał Adamczyk „OPERACYJNE I NIEOPERACYJNE METODY LECZENIA STAWU KOLANOWEGO NA PRZYKŁADZIE ZAWODNIKÓW SPORTÓW WALKI”- na koniec temat rzeka, czyli kolano i jego urazy. Podejście szczególnie mi bliskie, ponieważ opierające się na leczeniu zachowawczym, w momencie gdy jest to możliwe. No bo po co otwierać tkanki, tym samym dokładając kolejny uraz, skoro często ruch to najlepsze lekarstwo? Tak jak w przypadku poprzednich wykładów, szkoda że było to „tylko” półtorej godziny.

Na koniec ostatnia szansa na zadanie pytania prelegentom, którzy odpowiadali z zapałem i użyciem całej swojej wiedzy.

Wydarzenie pierwsze takie i błagam, oby nie ostatnie. Każdy, dosłownie każdy wykład wnosił coś ciekawego, otwierał nowe pokłady wiedzy- wystarczyło tylko skupić się i chłonąć. Organizatorzy zadbali o świetną atmosferę, którą dało się odczuć na każdym kroku. Uczestnikom zapewniono jedzenie oraz napoje, ekipa cały czas była wokół wydarzenia i do naszej dyspozycji. Pierwsza taka konferencja, lecz aż ciężko do czegokolwiek się doczepić. Na uwagę zasługuje również świetny obiekt Vera Sport, który umożliwiał zarówno przeprowadzenia warsztatów praktycznych jak i wykładów.
Moim zdaniem CSP Summit to pozycja obowiązkowa dla każdego trenera przygotowania motorycznego, zawodników sportów walki oraz fizjoterapeutów z nimi związanych. Większość sportowców nie może pozwolić sobie na wielki sztab profesjonalistów, więc sami powinni dbać o rozwój swojej wiedzy, a trenerzy doskonalić swoje umiejętności wieloaspektowo. CSP Summit jest do tego najlepszym narzędziem. Jako uczestnik minionego konwentu i przyszły uczestnik każdego kolejnego w imieniu wszystkich dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *