Czarne Pasy na International Master – Europe

International Master – Europe to nowy cykl turniejów organizowanych przez IBJJF, ten europejski odbywa się w stolicy Katalonii – Barcelonie. W tym roku jest to druga edycja i oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników znad Wisły. Mimo, że nie startuje duża liczba zawodników z Polski, to widnieje tam kilka znanych nazwisk.

Aleksander Jabłoński startuje w dywizji koguciej (-70 kg), która jest jedną z liczniejszych. Faworytem do wygrania tej dywizji jest bardzo doświadczony Roberto Cardu, reprezentant Milanimal Team to bardzo techniczny i sprawy grappler.

Kolejnym zawodnikiem jest wracający po ponad rocznej przerwie od startów Maksymilian Wiśniewski, lider Invictus BJJ zmienia kategorie wagową. Tym razem będzie rywalizował w super ciężkiej (-100 kg) i na papierze jest faworytem do wygrania całej dywizji, a może i Open Class.

Radek Senger również wraca do startów, ale w swojej normalnej dywizji do 88 kg. Radek to utytułowany grappler i mimo wieku pozostaje w świetnej formie. Przed nim niełatwe zadanie w postaci bardzo mocnego Rodrigo Pinheiro.

W najcięższe wadze (+100,5 kg) master2 wystartuje lider polskiego Rio Grappling Club, główny trener RGC Wrocław – Mariusz Koziej. Jest on posiadaczem czarnego pasa trzeciego stopnia i mimo rozmiarów bardzo technicznym zawodnikiem. Bardzo fajnie byłoby go zobaczyć na jakimś większym polskim turnieju np. Mistrzostwach Polski BJJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *