Cztery turnieje, jeden cel: Felipe Preguiça pragnie pierwszego tytułu Mistrza swiata czarnych pasów.

W wieku 26 lat Felipe Pena posiada już na koncie topowe tytuły rozgrywek Jiu- Jitsu, lecz z jednym znaczącym wyjątkiem- Mistrzostwa Świata IBJJF w czarnych pasach. I to właśnie jego główny cel na 2018. Lecz zanim nadejdzie dzień wyczekiwanej przez Felipe walki, czeka go całkiem napięty grafik. Pena będzie bronił tytułu na ACB JJ przeciwko Adamowi Wardzińskiemu, następnie 22. kwietnia zawalczy w Marianas Open, później World Pro 28.04. i na koniec, wraz z początkiem czerwca Mistrzostwa Świata IBJJF.

„Ostatni rok był dla mnie bardzo dobry, przede wszystkim ze względu na ADCC i drugi tytuł na ACB Jiu- Jitsu, który zdobyłem w grudniu. Gdy czekała mnie spora ilość turniejów zwykłem wykorzystywać początek roku jako odpoczynek i czas doleczenia kontuzji. Jednak teraz jestem już gotowy, czuje się świetnie i nie mogę się doczekać godziny startów. Tego roku jestem bardzo skoncentrowany na celach, głównie ACB i zdobyciu Mistrzostwa Świata, jedynego brakującego tytułu w mojej karierze,” powiedział.

„Zawsze pragnąłem zwycięstwa w czarnych pasach na World’s IBJJF. Walka przeciwko André Galvão w zeszłym roku była potwornie motywująca [Pena przegrał w półfinale przyp. red.]. Jestem ekstremalnie skupiony. Codziennie budzę się z ogromną chęcią osiągnięcia wszystkich postawionych sobie celów na ten rok,” podsumował Felipe „Preguiça” Pena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *