Czy tak jest żle ? | 7 argumentów na NIE

Kilka słów do Organizatora jakże sędziego na Polskich matach. Po burzliwej konwersacji na facebooku postanowił wtrącić swoje zdanie — każdy ma do tego prawo. 

TEKST  –   Średnio rozgarnięty sportowiec-krzykacz-organizator zawodów z miasta mniejszego niż Warszawa.

1 – Prezes takiego związku, trener kadry, PRowiec, księgowa, sekretariat, czy nawet Pan Tadzio złota rączka — utrzymywani przez związek z jakich funduszy? Od razu odpowiem — roczne składki zawodników i klubów — tak działają wszystkie związki!

2 – Dostęp do reprezentacji narodowej i szkoleń na koszt związku z jakich funduszy? Od razu odpowiem — roczne składki zawodników i klubów.

3 – Dostęp do stypendiów – już jest, bo Urzędy miast widzą zasięg sportów nieolimpijskich i można się starać o stypendia.

4 – Już dawno są kadry w Nawaza i Grapplingu — startuje wyselekcjonowany skład -stały i jakoś mało w nim nowych twarzy, a przecież to związki i zasady nieznacznie różniące się od bjj. Gdzie są ci chętni składkowicze, którzy by chcieli zasilić kadrę narodową i odsłuchać mazurka po wygranej? Dobra, zaraz powiecie, że tam same czarne pasy, które z Wardziakiem przegrywają na punkty w pełnym wymiarze (szczyt marzeń 98%) ; owszem w nowym związku znajdzie się miejsce dla wszystkich w kadrze! Dla białych-9 kategorii wagowych, niebieskie-9 … Wiecie ile to ludzi – 45 bez Mastersów i dzieci. Policzcie , ile wychodzi wyjazd na zawody kadry w Koziej Wólce. A nie mówię o przelocie gdzieś dalej. Sponsorzy pokryją? haha

5 – Organizatorzy zawodów dla Polskiego Związku Brazylijskiego Jiu-Jitsu nie będą robić tego charytatywnie — to jest ich czas poświęcony na to — policzcie sobie koszty zawodów (wynajęcie sali, sędziowie, programy rejestrujące itp. ) – za co oczywiście kto ma zapłacić — nie no w pięknym kolorowym świecie sponsorzy? Jasne -składkowicze!!!

6 – Idąc dalej, czy w twoim klubie wszyscy trenują za darmo? Bo sponsorzy pokrywają składki? Nie! Ludzie bulą gruby sos jak wszędzie — co będzie, jak przyjdzie zapłacić licencję? Jak wysoką? Czy małe kluby, jak to mówisz z Koziej Wólki, będą je opłacać? Biedaki dla trenowania swojej pasji zapłacą coś więcej, by jakiś kozak pojechał się pobić? Sami sobie odpowiedzcie! Oczywiście można podnieść i chu… niech bulą, ale gdzie wtedy ta twoja konstytucja?

7- Będzie tylko związek w Polsce a reszta świata ibjjf? Dlaczego nie robią związku? Masz więcej mocy niż szejkowie, którzy chcą mieć synalka medalistę na olimpiadzie -coś powoli im to idzie.

Podsumowując — by powstał związek potrzeba stabilnych dochodów (sponsor się wycofa i co?), ludzi dobrze opłacanych i uczciwych (tu się zgadzamy ) – ogólnej zgody wszystkich trenerów i trenujących, bo przecież łatwo jest nadmuchać bańkę a później przed ludźmi świecić, że obiecałeś — a tu wychodzi lipa.

autor –  Pospolity kimoniarz !!!

Share