Demian Maia vs. Carlos Condit na UFC 202

Gala UFC 202 odbędzie się 20 sierpnia w T-Mobile Arenie w Las Vegas, gdzie walką wieczoru jest ponowne starcie Conor McGregora z Natem Diazem. Przypomnijmy, że w poprzednim starciu, to Nate Diaz był górą i poddał swego rywala duszeniem zza pleców. Czy i tym razem Jiu-Jitsu zwycięży? Zobaczymy. Conor podobno mocno pracował nad walką z parterze…
CC

Z perspektywy nas, BJJ Fanatyków, warto zwrócic uwagę na niedawno dodany do rozpiski tej gali, pojedynek pomiędzy Demianem Maia a Carlosem Conditem.

Carlos Condit, „Natural Born Killer”, stoczył swój ostatni pojedynek w styczniu tego roku na gali UFC 195 z Robbie Lawlerem w walce o pas federacji UFC w walce półśredniej. Walka zakończyła się werdyktem budzącym wiele emocji – niejednogłośną decyzją sędziów. Carlos przyznał, że rozmyślał nad przejściem na sportową emeryturę w razie niepowodzenia w walce z Lawlerem, natomiast zobaczymy go w jeszcze jednym starciu, z czarnym pasem w brazylijskim Jiu-Jitsu, Demianem Maia.

DM

Patrząc wstecz, Carlos Condit, od 2012 roku ma rekord 3-4 w UFC. 3 wygrane z Nickiem Diazem, Martinem Kampmannem oraz Thiago Alvesem. Natomiast cztery razy musiał uznać wyższość swych rywali – GSP, Johnego Hendricksa, Robbiego Lawlera oraz Tyrona Woodleya.

Natomiast Demian Maia, odkąd przeszedł do wagi półśredniej, zaliczył 5 zwycięstw z rzędu. Mimo, iz upominał się o walkę o pas, na chwilę obecną szykuje się do pojedynku z Conditem. Czy Demian Maia w swoim stylu zdominuje Carlosa Condita w parterze, tak jak to zrobił w pojedynkach z Mattem Brownem, Gunnarem Nelsonem oraz Neil Magnym?

A wy, za kim jesteście? :>

Rozpiska Gali UFC 202, 20 SIERPIEŃ, LAS VEGAS, T-MOBILE ARENA

FC

Źródło: http://www.sherdog.com

Tekst: Mario

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *