Eddie Alvarez wstaje z martwych i poddaje na ONE Championship! | Video

Wszystkich tych, którzy wątpią w skuteczność brazylijskiego jiu-jitsu w warunkach bojowych, polecamy odesłać do ostatniej walki Eddiego Alvareza  (30-7), która odbyła się w ramach półfinału turnieju wagi lekkiej organizacji ONE Championship.

Dla byłego mistrza UFC w wadze lekkiej, była to druga walka pod banderą nowego pracodawcy. Jego przeciwnikiem był Filipińczyk Eduard Folayang (21-8). Pojedynek trwał niespełna rundę, dostarczył jednak nie lada dramaturgii. Na nogach znacznie lepiej radził sobie Folayang, trafiając mocnymi ciosami i okopując przeciwnika na każdej wysokości. Alvarez spróbował obalenia, lecz nieudanie. Nagle Filipińczyk atakuje srogim lowkickiem, który ścina Amerykanina z nóg! Rusza po dobitkę! Trafia kilkoma bombami i kiedy mogło się wydawać, że wszystko zbliża się ku końcowi, Alvarez podbiera nogę i sweepuje rywala! Zawodnik pochodzący z Filipin oddaje plecy, by po chwili odklepać duszenie, kończąc w ten sposób pojedynek.

Tym samym brązowy pas pod Ricardo Almeidą Eddie Alvarez  (30-7) wraca na drogę zwycięstw, po dwóch z rzędu porażkach i awansuje do finału turnieju wagi lekkiej ONE Championship, w którym zmierzy się z pochodzącym z Dagestanu Saygidem Guseynem Arslanalievem (8-1).

shares