Elanem Santiago u Academia Gorlia

Academia Gorila ma zaszczyt zaprosić na otwarte seminarium z wielką osobowością świata Jiu Jitsu Elanem Pereirą Santiago.

Często podziwiając najlepszych zawodników na świecie zupełnie zapominamy, że sukces zawodniczy ma wielu ojców, dotarcie na szczyt szczytów to przede wszystkim ciężka praca, determinacja i mnóstwo wyrzeczeń zawodnika, ale również ręka trenera który czuwa nad prawidłowym rozwojem oraz rozwojem technicznym.

Elan Santiago to postać absolutnie legendarna. Czarny pas piątego stopnia pod słynnym Mauro Chuengiem, uznany nauczyciel trener i działacz społeczny. Jego wychowankowie to min. Lucas Lepri któremu to zawiązał czarny pas na biodrach, Rodrigo „Akilis” Conceição czy Gabriel Goulart.
Najwięcej słąwy przyniosła mu jednak praca w legendarnym teamie TT – Terere Telles gdzie jako trener czuwał nad rozwojem takich gwiazd jak Fernando Terere, który zawsze wymienia go jako jedną z ważniejszych osób mających wpływ na jego Jiu Jitsu a także innych członków tej turbo mocnej bandy. Rubensa Cobrinhi czy Andre Galvao!!

Team TT złożony z najmocniejszych zawodników tamtych czasów, zapoczątkował nową historie Brazylijskiego Jiu Jitsu, dzięki nowoczesnemu spojrzeniu i zerwaniu z dotychczasowymi schematami walki, wyodrębnił się zupełnie nowy styl w którym na stąłe zagościły takie koncepcje jak torreando, leg dragi, long stepy.
Nowoczesna metodyka treningowa pozwoliła członkom Teamu TT na długie lata zagościć w światowej czołówce Jiu Jitsu.
Już w czerwcu każdy zainteresowany będzie mógł poznać legendarne koncepty które zrewolucjonizowały Jiu Jitsu u samego źródła.

Mocno zachęcamy do zapoznania się z tą niezwykle barwną postacią.

Elan Santiago about what is important in jiu jitsu

Podczas swojej drogi jiu jitsu spotkałem wiele osób które inspirowały mnie w kształtowaniu mojej własnej filozofii jiu jitsu. Jedną z postaci które wywarły na mnie szczególnie pozytywne wrażenie był legendarny trener Elan Pereira Santiago. Nie będę tutaj streszczał jego biografii, kto będzie zainteresowany z łatwością znajdzie więcej informacji na ten temat. Napomknę tylko że dwaj ze świeżo upieczonych obecnych mistrzów świata to jego wychowankowie (Lucas Lepri i Cobrinha). Filozofia o której opowiada Elan to filozofia która przyświeca mi od pierwszego momentu kiedy zacząłem sam prowadzić zajęcia a później własną akademię. Filozofia oparta na szacunku do drugiego człowieka niezależnie od tego jaki ma pas, skąd pochodzi jakim mówi językiem. Filozofia która ma potężną moc wpływania na ludzkie życie i która czyni jiu jitsu najbardziej wyjątkową dyscypliną na świecie. Dużo czasu zajęło mi tłumaczenie tego krótkiego wywiadu ale zależało mi żey jak najwięcej osób odebrało to przesłanie. Bo koniec końców wcale nie chodzi o medale ani o miejsce na podium.

Opublikowany przez BJJ Explorer Wtorek, 6 czerwca 2017

Treningi odbędą się w dwóch miejscach

7 czerwca w Warszawie seminarium zamknięte dla Academia Gorila
9 czerwca w Warszawie seminarium otwarte dla wszystkich
8 czerwca na Śląsku seminarium otwarte dla wszystkich

shares