Gdzie trenować nad Wisłą 1# CheckMat Poznań

BJJ w Polsce rozwija się w zawrotnym tempie, mimo małych środków, braku pomocy na początki, Polacy coraz mocniej dają o sobie znać w świecie jiu-jitsu. Nowe akademie wyrastają, jak grzyby po deszczu, wiele z nich dopiero raczkuje, ale są takie, których rozwój jest bardzo szybki. W tej serii artykułów będę opisywał niekoniecznie najsilniejsze akademie w Polsce, ale te, które zanotowały duży rozwój, a część z nich stało się jednym z najsilniejszych w kraju nad Wisłą.

Akademia: CheckMat Poznań
Adres: ul. Jackowskiego 22, Poznań
Strona internetowa: http://pretorium.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/Pretorium-104557129607569/
Czarne pasy:
Adam Wardziński
Andrzej Stolzmann
Patryk Wysocki
Paweł Jeziołkowski
Bartosz Kwitkowski

Jest to akademia, która specjalizuje się w wielu sportach walki: boks, mma, k-1, ale przede wszystkim bjj i na tym się skupimy. W tej dyscyplinie swoje pierwsze kroki stawiała w 2012 roku, a momentem przełomowym był rok 2013, kiedy to sekcje pod swoje skrzydła wziął Adam Wardziński…

Mija piąty rok, od kiedy sekcja bjj rozwija się w Klubie Sportowym Pretorium, z roku na rok jej szeregi się powiększały i stopniowo wchłaniała Strefe Walki. Adam rozwijał się znacznie szybciej niż sekcja przez niego prowadzona, najpierw stał się najlepszy w Polsce, później w Europie, a obecnie jest w czołówce na świecie. Ilość studentów i ich poziom stopniowo wzrastał, w 2015 roku trenerem został Andrzej Stolzmann, który jest cichy twórcom tego sukcesu. Oboje stworzyli świetny duet, a potwierdzają to wyniki zawodników przez nich wychowanych.

Już w 2017 roku widać było, że Pretorium jest czołową akademią w Poznaniu, duży wpływ na to miała otwartość obu trenerów, którzy dzięki temu stworzyli coś na wzór wielkopolskiego epicentrum bjj. Na grupach bjj pojawiali się goście zarówno z Poznania, całej Polski czy nawet Europy i wszyscy na tym zyskiwali. Bardzo istotnym momentem był rozłam poznańskiego Linke Gold Team i przejście do CheckMatu ich trenera Patryka Wysockiego, za którym poszli jego zawodnicy. Do tak dwóch dobrych trenerów dołączył trzeci, bardzo analityczny i techniczny, ciężko stwierdzić, jak szybko to zaprocentuje, ale na pewno zaprocentuje.

Na 13 kwietnia 2018, kiedy pisze ten artykuł CheckMat Poznań, jest najsilniejszą akademią w Poznaniu i jedną z najmocniejszych w Polsce, co tydzień na gościnne występy przyjeżdżają zawodnicy z różnych stron Polski czy Świata. Greccy obrali sobie Poznań jako stały punkt przygotowań do swoich startów, liczne seminaria z czołowymi zawodnikami CheckMat (BuchechaThiago Sa, Jackson Sousa), obozy przygotowawcze te wszystkie składowe pozwalają uznać poznański CheckMat za jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków bjj w Polsce.

Barwy tej akademii reprezentuje nie tylko Adam Wardziński, ale i dwóch doświadczonych czarnych pasów Paweł Jeziółkowski i Patryk Wysocki, który niedawno przeszedł z Gold Teamu. Siła tego klubu leży w młodzieży, Adrian Kozicz, Klaudia Mitko (podobnie jak Patryk Wysocki), Adrian Żurowski czy Jakub Najdek, który reprezentuje również Alliance BJJ Poznań — to szalenie utalentowani i ambitni młodzi ludzie, którzy mogą osiągnąć jeszcze wiele…

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *