„Grad pytań” czyli wywiad z Dawidem Bugdalskim

Mając chwile, wpadliśmy do Gracie Barra Toruń i zadaliśmy kilka pytań trenerowi Dawidowi Bugdalskiemu. Prowadzącemu Akademie Gracie Barra Toruń wraz z Pawłem Nowickim. Akademia Gracie Barra Toruń jest jedyną szkołą w Toruniu, oferującą treningi brazylijskiego jiu-jitsu i submission fighting, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oraz samoobrony dla kobiet pod egidą GRACIE BARRA-największej, najbardziej znanej i najmocniejszej szkoły brazylijskiego jiu-jitsu na świecie. Działają nieprzerwanie od 14 lat. Dawid Bugdalski jest czarnym pasem od 2016 roku, stopień „faixa preta” otrzymał z rąk Vinicius „Draculino” Magalhães.

1. Na czym opiera się twoja dieta i czy ustalając ja, konsultowałeś się z jakimś dietetykiem?

– Oczywiście, że rozmawiałem z dietetykami na temat diety. Swego czasu nawet stosowałem się do jakiejś. Dziś niestety nie wyliczam kalorii, nie przestrzegam za bardzo, co z czym łączę. Jem tak, aby nie czuć się ociężałym. Staram się jeść dużo owoców i warzyw, lecz nie rezygnuję z przyjemności. Mam słabość do cukierków toffi i niestety pożeram je w dużych ilościach. Jak czuję, że przesadziłem i czas odpocząć staram się oczyścić organizm z toksyn. Genialna stara metoda oczyszczania polega na głodówce. Robię ja raz, może dwa razy w roku po kilka dni poszcząc,a pijąc tylko wodę. Tu niestety potrzeba jest odpowiednia dieta, która wprowadza w stan głodówki a później, wyprowadza z niego.

2. Mógłbyś podpowiedzieć czytelnikom strony BJJFANATICS.PL, jak rozwinąć bardziej swoje BJJ?

-Rady dla początkujących adeptów bjj uważnie słuchać instruktora, pytać, jeżeli czegoś nie rozumiesz. Staraj się jak najdokładniej wykonać technikę. Nie skupiaj się na sile. Poznane techniki staraj się wykonać w sparingu.
Nie zrażaj się porażkami. Zostaw dumę i pychę poza matą. Szanuj drugiego człowieka, a zwłaszcza tego, z którym kulasz.

3. Jakie polecasz suplementy diety/odżywki, które pomogą w codzienności/rozwinięciu siebie.

-Staraj się jeść, to co jest najbardziej naturalne.

4. Za co kochasz Brazylijskie Jiu Jitsu?

-Brazylijskie Jiu Jitsu kocham za to, że mogę wrócić do dzieciństwa i kulać się, za to, że są też inni, którzy również to robią. Kocham za przyjaciół z maty. Za atmosferę. Za to, że mogę się wyładować i psychicznie wypoczywać męcząc ciało. Kocham je za to, że ciągle się rozwija i zmusza mnie do tego samego.

5. Co robisz poza treningami?

– Śpię, jem, kocham, czytam, pracuję, wypoczywam, kontempluję.

 

Dziękujemy za przeczytanie i oczekujecie kolejnych gości w „Gradzie Pytań” !

Załoga BJJFANATICS.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *