Grapplerzy w MMA…

Idąc na przekór obecnym trendom, w których największą popularność zdobywają brutalne bójki w stójce, a popularni są świetni stójkowcy z solidną zapaśniczą defensywę. Wracając do korzeni braci Gracie przecierających szlaki wszystkim jiu-jiteiro na całym świecie, będziemy przedstawiać największych europejskich grapplerów bijących się w klatkach, ringach czy matach całego świata.

Daniel „Drake” Weichel (38-9-0) – Team MMA Spirit

http://www.sherdog.com/fighter/Daniel-Weichel-4541

32-letni reprezentant frankfurckiego MMA Spirit, jeden z najlepszych zawodników MMA w Niemczech i Europie. Jest on niezwykle doświadczonym zawodnikiem, 45 stoczonych walk na galach czołowych organizacji MMA na świecie M-1 Global, brytyjskie BAMMA czy aktualnie Bellator, w którym popularny Drake legitymuje się rekordem 7 zwycięstw i 1 porażki. Jest on czarnym pasem BJJ z 22 walkami wygranymi przed poddanie od balachy przez trójkąt, aż po klasyczne mataleo, wachlarz skończeń jest bardzo duży. Na co dzień bije się w kategorii koguciej, czyli do 66 kg, gdzie w dużej mierze dominuje warunkami fizycznymi, 180 cm wzrostu to dobre warunki dla zawodników welterweight (77 kg), a co dopiero w koguciej.

Marat Gafurov (15-0-0) – DagFighter Machaczkała

http://www.sherdog.com/fighter/Marat-Gafurov-74954

Kolejny koguci zawodnik rodem z Dagestanu, jest mistrzem największej azjatyckiej organizacji – ONE Championship. Kobra, jak często jest określany, jest byłym mistrzem organizacji M-1 Global, co ciekawe jego stylem źródłowym jest Sanda. Jako grappler wygrał mistrzostwa Rosji ADCC, World Pro purpurowych pasów i Mistrzostwo Świata Grapplingu (FILA). Na 15 walk MMA, aż 11 skończył przez poddanie – w głównej mierze mataleo.

Khabib Nurmagomedov (24-0-0) – American Kickboxing Academy

http://www.sherdog.com/fighter/Khabib-Nurmagomedov-56035

Absolutny czeczeński fenomen, który nie zaznał goryczy porażki na zawodowych ringach. Aktualnie trenuje w kalifornijskim klubie American Kickboxing Academy. Mimo zaledwie 8 poddań z 24 zwycięstw to jest on jednym z najlepszych grapplerów współczesnego świata MMA. Jego brutalny, agresywny i dominujący styl walki nie znalazł pogromcy. Mistrz Świata w sambo z bodajże najlepszymi zapasami w swojej wadze jeśli nie całym MMA, przez wielu jest uznawany za niekoronowanego mistrza kategorii lekkiej. W kolejne walce najprawdopodobniej stoczy z Tonym Fergunsonem, a po niej pozostaje bój o oficjalny pas UFC (o ile zwycięży).

Marcin Held (22-5-0) – Ankos MMA Poznań/Bastion Tychy

http://www.sherdog.com/fighter/Marcin-Held-47065

24-letni czarny pas BJJ, jeden z największych talentów sztuk walki w Polsce, zawodnik Ankos MMA/Bastion Tychy i zawodnik UFC. Bezsprzecznie fenomenalny grappler, jeden z najlepszych specjalistów od „urywania kopyt”. Obecnie sklasyfikowany jest na 23 pozycji rankingu zawodników lightweight (Fight Matrix). Już za kilka dni stoczy swój drugi pojedynek pod banderą największej organizacji, kolosa – UFC, a na przeciwko niego stanie bardzo zbliżony stylistycznie Jou Lauzon.

Gunnar Nelson (15-2-1) – Mjolnir Reykjavik/Straight Blast Gym Ireland

http://www.sherdog.com/fighter/Gunnar-Nelson-25246

Genialny islandzki zawodnik MMA, jeden z największych talentów kategorii półśredniej, założyciel i lider Mjolnir Academy. Równocześnie jest głównym sparingpartnerem Conora Mcgregora i częstym bywalcem w SBG w Dublinie. Oprócz tego słynie ze świetnych zapasów i jeszcze lepszego BJJ. Korzenie jego stójki sięgają karate. Jest jednym z pierwszych Europejczyków wygrywających największe turnieje BJJ za morzem np. Pan Ams.

shares