IBJJF: New York Spring IO 2017

W przypadku kolejnego turnieju IBJJF sytuacja jest bardzo zbliżona do Chicago IO z tym, że odbywa się w Nowym Jorku. tak, jak w przypadku Chicago IBJJF upodobało sobie Nowy Jork, jako miejsce zawodów. Co więcej organizacja organizuje nie tylko turnieje typu Open ale też BJJ Pro czy Pan American No-Gi. Sam Nowy Jork wraz z Kalifornią jest centrum amerykańskiego jiu-jitsu, a znajdują się tam czołowe akademii. Dotychczas dominowały tam Renzo Gracie Academy i Marcelo Garcia Academy (Alliance) silną pozycję mają Vitor Shaolin BJJ, Fabio Clemente BJJ czy Soca BJJ. Od niedawna pojawiła się nowa siłą, która przełamuje dualizm dwóch największych akademii – Unity Jiu-Jitsu silnie związane z PSLPB Cicero Costha i New School Broterhood.

Brązowe pasy

Mimo małej liczby zawodników startujących w dywizji adult nie zabrakło wschodzących gwiazd. W 64 kg faworytem jest zdobywca brązowego medalu na tegorocznych Pan Ams – Edmond Malachi jest on członkiem grupy zawodniczej Lloyda Irvina. Wagę wyżej na papierze murowanym faworytem jest uczeń Marcelo, Adam Benayoun. Kolejny wspólny mianownik z Chicago to faworyci brązowych pasów Dante Leon i Kauan Barboza, tym razem do nich dołączają Zata Toscano i srebrny medalista Pan Ams 2017, uczeń Lloyda – Angelo Claiborne. Kolejnym utytułowanym zawodnikiem od Marcelo Garcia jest Rehan Muttalib.

Czarne pasy

Do 70 kg szansę na rewanż za tegoroczne Pan Ams będzie miał Silvio Duran, który na ostatnim turnieju uległ człowiekowi od Lloyda – Jamilowi Hilllowi. W 76 kg dwóch młodych wilków Johnny Tama i Yan Lucas zetrą się z dwoma weteranami, jeden to Rafael Rosendo, a drugi na papierze faworyt do złote medalu Rodrigo Freitas. Kolejne trzy dywizję obstawiają członkowie „Dream Team Marcelo” Jonathan Satava (82 kg), Marcos Tinoco (88 kg) i Matheus Diniz (94 kg) każdy z nich ma jednego bardzo dobrego deponenta Victor Silveiro (82 kg), Diego Ramalho (88 kg) i Romulo Azevedo (94 kg).

Drużynówka

Oczywiście, jak przystało na Nowy Jork dwoma największymi akademiami są Marcelo Garcia Academy/Alliance (97) i Renzo Gracie Academy (79) o dziwo żadna z nich nie przekroczyła zawrotnej liczby 100 zawodników. Obie akademie najpewniej między sobą rozstrzygną losy najlepszej akademii New York Spring International Open.

Listy startowe

https://www.ibjjfdb.com/ChampionshipResults/688/PublicRegistrations?lang=en-US

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *