Jan Błachowicz pokonał Rockholda na UFC 239!

Na wczorajszej (a właściwie dzisiejszej) gali UFC 239 Jan Błachowicz stawiany był w roli underdoga w walce z byłym mistrzem Lukiem Rockholdem. Sam jego przeciwnik naśmiewał się z Polaka podczas ważenia, a w wywiadach mówił że nie jest w stanie mu zagrozić. W walce sytuacja jednak nieco się zmieniła.

Na początku walki Janek wydawał się nieco spięty. Wymieniał kopnięcia z przeciwnikiem, jednak po niedługim czasie Rockhold ruszył na naszego zawodnika łapiąc klincz. Przez większość pierwszej rundy dociskał go do siatki szukając obalenia, natomiast Błachowicz bronił chwytów i co jakiś czas zadawał ciosy, w tym bardzo ładne łokcie na głowę. Rockhold próbował zapiąć duszenie, jednak bezskutecznie. Pod koniec rundy udało się rozerwać klincz i Janek mimo że jedynej szansy miał upatrywać w stójce to zebrał kilka kopnięć. W ostatnich sekundach swoją akcją Polak jednak obił rywala.

Druga runda wyglądała podobnie, czyli Rockhold dążył do klinczu i obalenia. W pewnym momencie jednak Janowi udało się rozerwać chwyty i potężnym ciosem powalił na deski byłego mistrza:

 

 

shares