Pit Bull
NEWS

Kolejne nominacje – Czas na Purpury !!!

Sezon startowy w Polsce kończy się nieco inaczej niż w Stanach Zjednoczonych czy Brazylii. Ostatnie zawody odbywają się w czerwcu, potem nastaje czas wakacji, obozów sparingowych czy odpoczynku.

Jak co roku, wszystkie kluby BJJ organizują podsumowanie sezonu, gdzie promowani zostają najbardziej aktywni zawodnicy polskiej sceny brazylijskiego jiu jitsu.

Skupmy się najpierw na dwóch zawodniczkach promowanych na purpurowy pas – Klaudii Mitko, Karolinie Chłobuszewskiej.

  • Karolina trenująca pod okiem Wojtka Barana oraz Roberta Henka ciągle podnosi swoje umiejętności. Potwierdzeniem tego jest Mistrzostwo Europy Ne Waza 2017 oraz powołanie do kadry JU JITSU NE WAZA. Są to osiągnięcia, które wymagają wielu ciężkich godzin spędzonych na macie. Karolina mimo ciężkiej kontuzji potrafiła wrócić silniejsza, mocniejsza, co pozwoliło wywalczyć jej medale na takich imprezach jak dobrze znana Liga BJJ w Krakowie czy ALMMA 128.

  • Kolejna zawodniczka – Klaudia w ciągu ostatniego roku zrobiła ogromne postępy. Przedstawicielka Academii Gorila z Rybnika pokazała moc żeńskiej wersji brazylijskiego jiu jitsu poprzez skuteczne trójkąty z gardy, którymi kończyła nie jedną przeciwniczkę. Progres Klaudii jest ogromny, co potwierdziła swoimi umiejętnościami na imprezach krajowych i zagranicznych. Do najważniejszych osiągnięć bez wątpienia należy wywalczenie biletu na finały World Pro w Abu Dhabi, a tam, zajęcie drugiego miejsca w kategorii. Drugie miejsca zajęła również na Mistrzostwach Świata Ne Waza U21. Klaudia wróciła podwójnie złota z Pucharu Polski w Koninie zajmując pierwsze miejsca w kategorii Open oraz wagowej. To potwierdza, że należy do czołówki BJJ w Polsce.

Przejdziemy teraz do panów – Szymona Krupy oraz Przemka Kurpisza, również utalentowanych polskich grapplerów.

  • Szymon Krupa  to skromny , posiadający duże umiejętności zawodnik trenujący pod okiem Roberta Henka. W 2017 roku Szymon wywalczył złoto na Pucharze Polski w Koninie, gdzie jego trójkąty okazały się zabójcze dla oponentów. Jego umiejętności zostały nagrodzone długo wyczekiwaną promocją na purpurowy pas.

  • Przemek Kurpisz to zawodnik, który swoją przygodę rozpoczął u Leszka Jankowiaka. Ze względu na studia przeniósł się do Poznania i rozpoczął treningi u Andrzeja Stolzmana i Adama Wardzińskiego. Od maja prowadzi grupę początkującą. Sezon zawodniczy zakończył złotem na Poznań Open wywalczonym w bardzo zaciętych pojedynkach.

To nie koniec promocji w okresie letnim, będziemy na bieżąco opisywać ważniejsze promocje osób startujących na polskich oraz zagranicznych matach.

Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów, szybkiego progresu oraz udanego wypoczynku!

Ossss!

Reklamy

custom order rays
pitbullsports.com
pbkrakow 9202

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*