KSW 42 – gala w Łodzi

Już 3 marca w Łodzi odbędzie się kolejna gala KSW, oznaczona numerem 42. Pojedynki zapowiadają się obiecująco w związku z pojawieniem się w rozpisce największych gwiazd organizacji, a także debiutantów. Będą miały miejsce również obrony pasów mistrzowskich, co dodaje atrakcyjności całemu wydarzeniu.

Transmisja gali PPV w jakości HD oficjalnie do kupienia tutaj: KSW TV <

Tomasz Narkun vs Mamed Khalidov

Superfight, pojedynek dwóch mistrzów jako walka wieczoru. Wyłonienie faworyta jest trudnym zadaniem. Z jednej strony „Żyrafa” jest większym i cięższym zawodnikiem, na co dzień walczącym w kategorii półciężkiej. Jego warunki fizyczne połączone z umiejętnościami parterowymi stanowią duże zagrożenie. Ma na koncie większe osiągnięcia na tym polu niż jego przeciwnik, co w połączeniu z przewagą siły stanowi atut nie do podważenia. Z drugiej strony Mamed z kategorii średniej potrafi zaskakiwać swoich przeciwników. Znokautował Luke Barnatta (wyższego o 14cm), który miał epizod w UFC już w 21 sekundzie walki. Będzie z pewnością szybszy, na jego korzyść zadziała doświadczenie. Walka zapowiada się emocjonująco.

Michał Materla vs Scott Askham

Wygląda na to, że kłopoty Michała zostały zażegnane. Po zawirowaniach związanych z aresztowaniem i pobytem w więzieniu niemal z marszu przystąpił do walki na KSW 40. Pokonał wtedy w świetnym stylu przez TKO Paulo Thiago. Ma obecnie na koncie 3 wygrane z rzędu i celuje w odzyskanie pasa mistrzowskiego. Scott Askham ma nierówną formę – stoczył sześć walk w UFC, z czego wygrał dwie. Mogłoby to wskazywać na jego raczej średni poziom, jednak należy pamiętać, że były to walki z zawodnikami najlepszej organizacji świata. Ostatnią walkę stoczył w ACB pokonując Luke Barnatta.

Mateusz Gamrot vs Grzegorz Szulakowski

Obecny mistrz w ostatnim czasie stoczył dwie najcięższe walki w swojej karierze. Wydaje się, że Norman Parke był przeciwnikiem nieporównywalnie lepszym od poprzednich oponentów. „Gamer” jednak poradził sobie, a przed kolejną walką przygotowywał się w jednym z najlepszych klubów na świecie – American Top Team. Z pewnością jest faworytem, czy Szulakowski jest bez szans? Niekoniecznie. Pretendent rozpędzony jest zwycięstwami, ostatnią walkę wygrał już w pierwszej rundzie. Z pewnością może zaskoczyć.

Łukasz Jurkowski vs Martin Zawada

Obaj panowie spotkali się pierwszy raz na KSW 6, gdzie lepszy okazał się być Zawada. Po prawie 12 latach dojdzie do rewanżowego starcia i nie wiadomo czego można się po nim spodziewać. Jeden i drugi wrócili do gry po przerwie, z tym że „Juras” nie walczył 6 lat, a po powrocie rok temu pokonał Sokoudjou. Zawada miał dwuletnią przerwę i również wrócił rok temu, odnosząc zwycięstwo przez TKO. Mimo tak długiego czasu od pierwszego starcia, emerytami na pewno nie są i jak zapowiada Jurkowski – będzie dążył do tego aby walka była efektowna. Można mu wierzyć, ostatni okres przygotowawczy spędził w WCA, gdzie zebrała się czołówka polskiego MMA, z pewnością jest dobrze przygotowany.

Marcin Wójcik vs Chris Fields

Długą serię zwycięstw Marcina Wójcika zakończył Tomasz Narkun na KSW 39. Po przegranej w pierwszej rundzie zaszył się na prawie rok aby powrócić do walki w Łodzi. Jego przeciwnikiem będzie Irlandczyk, który walczył na wielu organizacji w Europie, a ostatnie zwycięstwo odniósł na KSW 40 w Dublinie. Fields ma przewagę wzrostu 8cm, obaj mają podobne doświadczenie, trudno wytypować faworyta.

Filip Wolański vs Bartłomiej Kopera

Kategoria piórkowa KSW jest jedną z najciekawszych w organizacji. Pas zmienia właściciela praktycznie co walkę, a czołówka ma bardzo zbliżone umiejętności. Do wyścigu o mistrzostwo przyłączają się kolejni zawodnicy, a ten który wygra starcie na KSW 42 być może będzie miał szansę w niedługim czasie zawalczenia o pas, o ile wygra z kimś jeszcze. Obaj w ostatnich trzech walkach mają dwa zwycięstwa, jednak Kopera kończył rywali przed czasem. Na pewno ciekawy pojedynek w walce o wejście do czołówki kategorii.

Karolina Owczarz vs Paulina Raszewska

Niewiele można powiedzieć o tym starciu. Dwie debiutantki, które wcześniej startowały w zawodach amatorskich oraz w innych dyscyplinach. Karolina to była mistrzyni krajowych i międzynarodowych mistrzostw w boksie, od 2013 roku nieaktywna na rzecz pracy dziennikarskiej w telewizji Polsat, na co dzień trenuje w Shark Top Team. Paulina wygrywała na zawodach w sandzie, muay thai i kickboxingu, jest trenerką w KSW Cross Fight Gym.

Na KSW 42 zaplanowano także walkę ulubienicy kibiców – mistrzyni kategorii muszej Ariane Lipski. Nie wiadomo jeszcze kto będzie jej przeciwniczką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *