KSW 44 – rozpiska

Nieco ponad dwa tygodnie zostały do kolejnej gali największej organizacji MMA w Polsce. Jest to wydarzenie wyczekiwane przez wielu fanów sportów walki z kilku względów. Emocje budzi zarówno walka wieczoru, jak i kilka innych zestawień. Przedstawiamy rozpiskę gali KSW 44: The Game.

Karol Bedorf vs Mariusz Pudzianowski

Niewątpliwie jedna z najgłośniejszych walk na polskiej scenie MMA w ostatnim czasie. Mariusz Pudzianowski przebił się do prawdziwego światka mieszanych sztuk walki i przestał być postrzegany jako walczący celebryta już jakiś czas temu. Od swojego debiutu przeciwko Marcinowi Najmanowi poczynił znaczne postępy i jest zaliczany do czołówki wagi ciężkiej w Polsce. Bedorf jest związany z MMA i sportami walki dłużej od swojego przeciwnika. Od 2006 roku jako reprezentant Berserkers Team wygrywał krajowe zawody BJJ i submission fighting. Był mistrzem KSW przez 3 lata.

Kto wygra? Jeszcze rok temu z pewnością każdy postawiłby na Bedorfa. Walczył on jednak ostatnio dwa lata temu, kiedy to zaprezentował słabą dyspozycję i przegrał tracąc pas mistrzowski, a obecnie powraca po kontuzji nogi. Jego forma jest niewiadomą, a Mariusz Pudzianowski jest rozpędzony serią zwycięstw. Z pewnością doświadczenie, technika i umiejętności parterowe będą po stronie Bedorfa, jednak naprzeciw stanie ogromna siła Pudziana. Z pewnością będzie to ciekawa walka.

 

Kleber Koike vs Marcin Wrzosek

Pierwsze starcie obu zawodników zakończyło się jednogłośną decyzją na korzyść Japończyka. Próbował on wtedy zakończyć walkę przed czasem, jednak Wrzosek dobrze się bronił mając Klebera za plecami przez długi czas. Polak tłumaczył po walce, że wyszedł do tego starcia z kontuzją. Walka odbędzie się na dystansie 5×5 minut o pas mistrzowski wagi piórkowej, który Koike stracił przez niewypełnienie limitu wagowej w swoim poprzednim starciu. Będzie to także typowe zestawienie stójkowicza z parterowcem. Często takie walki kończą się poddaniem przed czasem, jednak w tym wypadku Wrzosek będzie miał przewagę siły, co Kleberowi znacząco utrudni walkę w parterze, nawet przy jego umiejętnościach.

 

Michał Materla vs Martin Zawada

Dla wielu to zestawienie jest zaskoczeniem, nie bez przyczyny. Zawada swoją ostatnią walkę stoczył w kategorii półciężkiej przeciwko Łukaszowi Jurkowskiemu. Materla jest zawodnikiem kategorii średniej, a sama walka będzie miała limit -90kg. Martin w ostatnim czasie walczył stosunkowo rzadko – 5 walk od 2013 roku, a we wcześniejszych latach większość pojedynków kończył przez nokauty. Materla jest znanym grapplerem, reprezentantem Berserkers Team i w tym samym czasie stoczył dwukrotnie więcej walk niż jego rywal. Ostatnie starcie nie poszło po jego myśli, został bowiem pokonany już na początku pierwszej rundy przez Scotta Askhama. Powraca 3 miesiące później aby się zrehabilitować i mimo że jego przeciwnik jest doświadczony to Michała widzę w roli faworyta.

 

Tomasz Oświeciński vs Erko Jun

O umiejętnościach obu panów ciężko cokolwiek powiedzieć – Bośniak jeszcze nie walczył w klatce, natomiast Oświeciński walczył  z innym celebrytą (Popkiem), wygrał wówczas przez TKO w drugiej rundzie. Walka przez pewien czas toczyła się w parterze, jednak nie był to pokaz finezji, a bardziej pojedynek na kondycję, której ani Oświeciński, ani Popek właściwie nie mieli. Ta walka to typowy freakfight i ciężko przewidzieć czy któryś z walczących będzie dążył do parteru lub utrzymania walki w stójce. Warto jednak obejrzeć to w celach rozrywkowych, bo na 100% będą emocje.

Gracjan Szadziński vs Paul Redmond

Reprezentant Berserkers Team będzie miał trudne zadanie przed sobą. Jego przeciwnik jest bardziej doświadczony (stoczył 12 walk więcej), jest również w formie mając na koncie 3 zwycięstwa z rzędu. Szadziński wygrał swoje dwie ostatnie walki nokautując rywali w pierwszej rundzie, zapowiada się więc walka doświadczenia z umiejętnością zaskoczenia.

Pozostałe starcia: Fields vs Prado, Gralka vs Przybysz oraz jedno nieznane.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *