KSW 52 – karta walk

Kolejna gala KSW zbliża się wielkimi krokami – zostało już kilka dni do sobotniego wydarzenia. Ostatnie wydarzenie w tym roku będzie obfitowało w wiele ciekawych starć i co najważniejsze praktycznie wszystkie będą typowo sportowe.

Mamed Khalidov vs Scott Askham

Będzie to walka byłego mistrza kategorii średniej z nowym i aktualnym, który do szeregów KSW wszedł w świetnym stylu. Khalidov niemalże dokładnie rok temu ogłosił koniec sportowej kariery i jak sam mówi nieznana jest jego przyszłość w MMA, stąd walka odbędzie się w umownym limicie wagowym 85kg i jej stawką nie będzie pas. Mamed ma na koncie dwie porażki z rzędu z Tomaszem Narkunem, trzeba jednak zaznaczyć że były one w wyższej kategorii wagowej. Askham natomiast jest na fali zwycięstw – po zwolnieniu z UFC zaliczył 4 wygrane, z czego w dwóch walkach zabrał ogrom zdrowia Michałowi Materli. Zdecydowanego faworyta tej walki nie ma, natomiast forma Mameda jest wielką niewiadomą, dlatego delikatnie pewniejszym typem jest jednak Askham.

Damian Janikowski vs Szymon Kołecki

Starcie dwóch olimpijczyków elektryzuje zarówno niedzielnych widzów MMA jak i fanów bardziej zgłębiających tę dyscyplinę, mimo że obaj zawodnicy mają raczej niewielkie doświadczenie. Janikowski ma bilans walk 4-2, jednak jako że wywodzi się z zapasów ma mocną bazę, do tego zauważalna jest ogromna dynamika charakterystyczna dla tej dyscypliny. Można również zakładać, że kondycja jest jego atutem, bowiem z tego właśnie słyną zapaśnicy – nie mieliśmy jednak okazji tego zobaczyć ponieważ Damian nie walczył jeszcze w mocnym tempie pełnych trzech rund. Dostrzec można też błędy w jego wykonaniu – mimo że bez problemu obala przeciwników to z jego parteru niewiele wynika jeśli przeciwnik jest nieco bardziej wymagający. Wówczas Damian skupia się w całości na kontroli i mimo że dobrze mu to idzie, to jest bardzo nieskuteczne – nie zadaje on wtedy ciosów, nie mówiąc już o próbach skończenia rywala. Atutem Kołeckiego powinna być siła, która jednak jest też pewną niewiadomą. Wywodząc się z podnoszenia ciężarów na pewno jest silny, co pokazał w walce z Mariuszem Pudzianowskim. Z drugiej strony nie radził sobie z bardziej doświadczonym, ale lżejszym Bobrowskim. Walka równie trudna do typowania jak wydarzenie wieczoru, faworytem bukmacherów jest Kołecki.

Pełna karta walk:

  • Mamed Khalidov (34-6-2, 14 KO, 16 Sub) vs Scott Askham (18-4, 12 KO, 2 Sub)
  • Salahdine Parnasse (13-0, 2 KO, 4 Sub) vs Ivan Buchinger (36-6, 8 KO, 22 Sub)
  • Damian Janikowski (4-2, 3 KO, 1 Sub) vs Szymon Kołecki (7-1, 7 KO)
  • Karolina Owczarz (2-0, 1 Sub) vs Aleksandra Rola (3-0, 1 KO)
  • Grzegorz Szulakowski (9-3, 2 KO, 3 Sub) vs Szamil Musaev (13-0, 8 KO, 2 Sub)
  • Michał Michalski (7-4, 3 KO, 1 Sub) vs Albert Odzimkowski (11-3, 3 KO, 7 Sub)
  • Artur Sowiński (19-11, 6 KO, 7 Sub) vs Vinicius Bohrer (16-7, 2 KO, 13 Sub)
  • Maciej Kazieczko (5-1, 2 KO) vs. Michael Dubois (11-6, 3 KO, 8 Sub)
  • Michał Włodarek (7-2, 3 KO, 1 Sub) vs Srdan Marović (4-0, 4 KO)
Share
shares