Legendy na finałach World Pro

Ostatnie chwile dzielą nas od finałowego turnieju World Pro Championship, na którym nie tylko o medale powalczy blisko 1300 zawodników z całego świata. Ciekawym zabiegiem organizacji UAEJJF jest zorganizowanie pojedynków typu „superfight”, w których legendy powalczą między sobą. W tym roku w Abu Dhabi będziemy mieli pięć pojedynków.

Wellington „Megaton” Dias vs. Helio „Soneca” Moreira

Zdecydowanym faworytem jest reprezentant Gracie Humaita, Megaton od ponad dwudziestu lat jest aktywnym zawodnikiem. Niczym wyjątkowy dla Megatona jest toczenie bojów z zawodnikami młodszymi o 20 lat. Helio Soneca to mistrz świata z pierwszych mistrzostw świata, kiedy to pokonał Megatona. Rewanż po 21-lat jest świetnym powodem do powrotu na zawodnicze maty…

Zwycięzca: Wellington „Megaton” Dias

Alexandre „Soca” Freitas vs. Baret Yoshida

Były gwiazdor Gracie Barra, będzie bronił pasa w zeszłym roku Soca uporał się z Robsonem Moura. Na tegorocznym World Pro stoczy bój z weteranem i legendą bjj na kontynencie amerykańskim, Yoshida to świetny zawodnik, który największe sukcesy święcił bez kimona. Wydaje się, że największą przewagą Amerykanina jest jego aktywność…

Zwycięzca: Baret Yoshida

Vitor „Shaolin” Riberio vs. Kenny Florian

Na papierze jest to zdecydowanie jednostronny pojedynek, Shaolin to jeden z najlepszych średnich w historii bjj, w sumie zdobył cztery tytuły mistrza świata. Kenny Florian ma bardzo bogaty arsenał parterowy ale zdecydowanie pod mma. Jeśli stracie odbyło by się w formule MMA wtedy pojedynek byłby 50/50 ale w pojedynku czysto parterowym ciężko wytypować innego zwycięzce, niż Brazylijczyk.

Zwycięzca: Vitor „Shaolin” Ribeiro

Amaury Bitteti vs. Roberto „Spider” Traven

Pojedynek dwóch legend przełomu wieku, oboje to mistrzowie świata. Forma Amaury Bitteti będzie jednym wielkim znakiem zapytanie na zawodach nie był widziany od kilkunastu lat. Natomiast Roberto Traven w 2014 i 2015 roku wrócił na World Masters Championship, gdzie udowodnił wysoki poziom i zdobył złote medal.

Zwycięzca: Robert „Spider” Traven

Marcio „Pe de Pano” Cruz vs. Gabriel „Napao” Gonzaga

Pojedynek dwóch kolosów, oboje to utytułowani grapplerzy, którzy próbowali swoich sił w MMA. W tej kwestii większe sukcesy odnosił Gabriel Gonzaga, który przez pewien okres należał do ścisłej czołówki na świecie. Natomiast Pe de Pano zakończył karierę w 2012 i zajął się prowadzeniem akademii na Florydzie. Cruz jest bardziej utytułowanym zawodnikiem, ciężko coś powiedzieć o formie obu panów więc postawię na bardziej utytułowanego.

Zwycięzca: Marcio „Pe de Pano” Cruz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *