Lucas Barbosa faworytem do wygrania World JJ Championship ?

W dotychczasowej części sezonu Lucas Barbosa wyrósł na zdecydowanego faworytu do wygrania World Jiu-Jitsu Championship 2018, w zeszłym roku odpadł w ćwierćfinale przegrywając na przewagi z Romulo Barralem. Lucas do czasu promocji na czarny pas trenował w mmałych i lokalnych akademiach Rio de Janeiro, dopiero przenosiny do San Diego (Atos Jiu-Jitsu) spowodowały jego awans do pierwszej ligi.

W tym roku Lucas stoczył 14 walk z czego zaledwie z jednej wyszedł z maty pokonany. Było to starcie w drugiej rundzie absoluto z Fellipe Andrew, gdzie przegrał na punkty 6×3. Na European’s 2018 wygrywał z Patrickiem Gaudio (2×0) czy Tommy Langakerem (duszenie z północ-południe), później na Pan American’s 2018 uporał się z Matheusem Dinizem (przewagą).

Ostatnio rywalizował na na Roma IBJJF Open/European’s No-Gi w obu turniejach wygrywał swoje dywizje i open class. Zarówno na Roma IBJJF Open i European No-Gi swoją kategorię zamykał z Luca Anacortą, natomiast open class na obu turniejach z klubowym kolega Michaelem Liera. W pozostałych starciach poddał wszystkich przeciwników…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *