Mackenzie Dern zawalczy na UFC 222

Wygląda na to, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy żeńskiego BJJ – Mackenzie Dernhucznie wchodzi w 2018 rok, realizując przy tym założone przez siebie plany.

 

Osoby baczniej śledzące karierę amerykanki wiedzą już zapewne, iż 8 grudnia 2017 roku, w Kansas City, zmierzyła się w klatce z pochodzącą z Brazylii Kaline Meideros na gali Invicta FC, gdzie poddała przeciwniczkę przy użyciu dźwigni na staw łokciowy.

Tym razem przyjdzie jej zmierzyć się z Ashley Yoder – amerykanką, dzierżącą rekord 5-3 (dwie walki dla UFC, obie przegrane). Do walki ma dojść na UFC 222, 3 marca 2018 roku w T-Mobile Arena w Nevadzie.

Póki co, Dern bardzo szybko pnie się w górę po drabinie kariery profesjonalnej zawodniczki MMA, debiutując w pierwszej profesjonalnej walce w lipcu 2016 roku, wspominała już, że UFC jest w zasięgu jej wzroku, a – najwidoczniej – i rąk.

 

Na gali dojdzie także do walk m.in. powracającej do klatki UFC Cat Zingano, która zmierzy się z Ketlen Vieirą, oraz pojedynku w wadze ciężkiej między Andreiem Arlovskim a Stefanem Struve, póki co, nie ogłoszono jeszcze main eventu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *