MARIANNA JURKIEWICZ „BJJ TO SPEŁNIENIE MARZEŃ”

Wywiad z Marianna Jurkiewicz z Academia Gorila po zdobyciu medalu na World Pro. Zapraszamy do lektury.

Bjj Fanatics — Czym dla Ciebie jest ten medal.
Marianna — Trudno jest mi wyrazić to w słowach. Medal ten jest dla mnie przekroczeniem wszystkich swoich ograniczeń zwłaszcza mentalnych i fizycznych. Ciężka praca i spełnieniem swoich pierwszych marzeń związanych z Bjj.

Bjj Fanatics — Opisz po krótce swoje walki ? Czy jesteś zadowaolna z realizacji swoich założeń ?
Marianna — Moje walki w tym turnieju opierały się na spokoju i koncentracji oraz ciekawości co za niespodzianki ma w zanadrzu moja oponentka. :) Zdecydowanie osiągając stan spokoju umysłu — mogę przyznać TAK, jestem zadowolona.

Bjj Fanatics — Komu dedykujesz swój sukces ?
Marianna — Sukces swój dedykuje wszystkim, którzy zawsze wierzyli we mnie,byli ze mną we wszystkich czasach tych dobrych i tych trudniejszych (bardziej rozwojowych tak to nazywam).

Bjj Fanatics — Jakie plany startowe na resztę sezonu – Polska czy też poza granicami Polski ?
Marianna — Kolejny start — Co los przyniesie ;) ,jeśli chodzi o Polskę, tak planuje wystartować na wszystkich nadchodzących ważniejszych turniejach GI& NOGI, jeśli będzie mi dane przebywać w kraju w tym czasie. Ze względu na mój tryb życia dużo przebywam jednak poza granicami Polski.

Bjj Fanatics — Jak trafiłaś na pierwszy trening ?
Marianna — Na pierwszy trening trafiłam poprzez mojego znajomego, z którego Kostaryki poznałam w Tokyo. Zdecydowanie człowiek ten zainspirował mnie do powrotu do sportów chwytanych. Wcześniej miałam kontakt z zapasami styl wolny. Podróżując poprzez Tokyo, Kostarykę pół roku później trafiłam na pierwszy trening Bjj w Warszawie pod pretekstem „poruszania się „. Inne formy wysiłku szybko mnie nudziły, potrzebowałam konfrontacji oraz wyzwań. Obiecałam sobie, że już nie wrócę do sportu profesjonalnie niestety miłość, ciekawość i pasja związane z jiu-jitsuszybko zagościły w moim życiu na dobre.

Bjj Fanatics — Obecnie trenujesz w Academia Gorila – Czy cos wyróżnia ten klub ?
Marianna — Klubten wyróżnia kadra trenerska i duży szacunek do zawodnika oraz sportu w czystej postaci.

Bjj Fanatics — Jak bardzo BJJ zmieniło Twoje życie ? Czy BJJ to pierwsza styczność ze sztukami walki ? (Jeżeli tak ?)
Marianna – :) Bjj nie jest moja pierwsza stycznością ze sztukami walki. Od dziecka trenowałam zapasy, byłyśmy przygotowywane docelowo w przyszłości pod Olimpiadę oraz wszystkie ważniejsze turnieje światowe. Dzisiaj muszę przyznać, że zapasy ukształtowały mój charakter jako zawodnika i człowieka. Jestem ogromnie wdzięczna losowi, że miałam taka możliwość -doświadczyć piękna tej dyscypliny.Osobiście dla mnie Jiu-Jitsu to nowy rozdział w moim życiu -jest inne. (Jest jak mój syn, dla którego chce jak najlepiej. ;))Kimona są zupełnie czymś innym, potrzebowałam stworzyć pod nie nowy — mindset,co zdecydowanie odmieniło moje życie, ponieważstosuje go uniwersalnie i co zaskakujące sprawdza w różnych dziedzinach mojego życia.

Bjj Fanatics — Co robisz poza treningami?
Marianna — Dużo podróżuje i surfuje, tworzę sztukę. .

Bjj Fanatics — Jak byś zachęciła koleżanki do uprawiania tego sportu ?
Marianna — Patrząc na jiu-jitsu, widzę tylko same korzyści — jakie ono ze sobą niesie. Cała przemiana wewnętrzna oraz wizualna jest wypadkowa pracy nad sobą podczas treningu. Dla mnie osobiście jest to świetna forma relaksu i zabawy. Bardzo wartościowo spędzonego czasu z niesamowicie inspirującymi ludźmi. Każda z nas jest w stanie trenować tę dyscyplinę bez względu na sile, wzrost czy budowę ciała. Każda z nas może odnaleźć swoją drogę i styl w jiu-jitsu. Podnieść standard swojego życia przekraczając własne granice, wzmacniając swój charakter,co później ma duże przełożenie na nasze życie i cele przez nas wyznaczane.

Bjj Fanatics — Ja zostać medalistką World Pro ?
Marianna — Jest to sztuka uzyskania koncentracji w czystej postaci.

Bjj Fanatics — Co wyróżnia ten styl walki ? – od innych ?
Marianna — Jestpołączeniem dwóch dyscyplin sportów chwytanych, aleco ważniejsze jest tylko i wyłącznie — mój;)

Szybkie pytania do Marianny ….
GI czy NOGI ? … GI
TECHNIKA czy SIŁA ? … technika
ULUBIONA GARDA ? … połgarda
START NA ZAWODACH to ? … mindset
BJJ jest ? … sztuka

Bjj Fanatics — Podziekowania należą się ….
Marianna — Trenerom Jędrzejowi Losce, Julien Cazier, teamowi Gorilla & Gracie Barra Paris oraz wszystkim tym którzy mnie wspierali,nigdy nie stracili wiary we mnie.

shares