Młode wilki – Dominik Mazur ||Hulk Team||

Nazywam się Dominik Mazur, trenuje od 11 lat, w sport wciągnął mnie mój ojciec i zarazem trener Adrian Mazur. Aktualnie jestem członkiem kadry narodowej Ju-Jitsu Ne-Waza.

 

#1 Zacznijmy od pytania, czym dla ciebie jest bjj? Pasją, sensem życia czy po prostu odskocznią od codziennego życia.

Bjj to moja pasja i Styl życia, bjj ukształtowało mój światopogląd i mnie jako zawodnika i człowieka, nie wyobrażam Sobie teraz życia bez tego sportu. Bjj dało mi wiele, zyskałem dużo pewności siebie, bycie otwartym na nowe znajomości czy sam fakt rywalizacji na zawodach. Bjj to jest to co kocham robić i będę robić już zawsze.

#2 Jak dużo czasu poświęcasz na treningi bjj, uprawiasz oprócz bjj jakiś inny sport?

Na treningi Bjj poświęcam ok. 3-4h dziennie, sparingi, techniki, drille. Poza bjj nie uprawiam żadnego innego sportu, jestem w pełni oddany tej dyscyplinie sportu.

#3 Jaki masz stosunek do przygotowania motorycznego/fizycznego czy sam korzystasz?

Razem z moim trenerem (ojcem) poświęcamy dużo czasu na przygotowanie mnie pod względem fizycznym i motorycznym, stawiamy głównie na siłę dynamiczna i eksplozywna, nie interesuje mnie siła statyczna. Poświęcamy również wiele czasu na trening stabilizacji, równowagi i płynności ruchu.

#4 Zdarza ci się drillować czy jest to dla ciebie norma? Jaki masz stosunek do drilli?

Zdarza mi się drillować i to nawet sporo, drille moim zdaniem są nieodłączną częścią Bjj.

#5 Jeśli miałbyś wymienić trzy osoby, które wywarły największy wpływ na twoje grę?

Wpływ na moją grę miał mój ojciec który razem ze mną doskonalił ją pod względem rywalizacji na zawodach, nie jestem w stanie wymienić więcej osób bo nie ma więcej, mogę dodać jedynie,że stale staram się doskonalić swoją grę i eliminować błędy.

#6 Korzystasz z usług masażystów, dietetyków czy fizjoterapeutów/osteopatów?

Mam na tyle dużo szczęścia że mój ojciec oprócz świetnego trenera jest również dietetykiem więc korzystam z jego wiedzy oraz współpracuje z fizjoterapełtką.

# 7 Jeśli miałbyś opisać swój styl w kilku zdaniach…

Mój styl wygląda podobnie do większości zawodników młodego pokolenia, jednak staram się walczyć Tak jak nikt, unikatowo i nieszablonowo, nie chcę walczyć Tak samo jak wszyscy powielać styl od kogoś, mimo ze z boku może wyglądać tak jak już wspomniałem podobnie do większości zawodników jest kompletnie inny.

# 8 W jaki sposób mentalnie przygotowujesz się do zawodów?

Przygotowania mentalne nie są potrzebne w moim przypadku do zawodów, jadąc na zawody mam w głowie, że jadę dać z siebie 100%, zweryfikować okres przygotowawczy, jednak przede wszystkim jadę robić to co kocham i to co daje mi radość.

# 9 Wiążesz swoją przyszłość z bjj czy jest to dla ciebie zabawa? Chciałbyś zostać profesjonalnym zawodnikiem bjj i żyć z tego?

Wiąże swoją przyszłość z Bjj, chciałbym zostać profesjonalnym zawodnikiem i żyć z tego, ciężko na to pracuje i wierzę że kiedyś tak będzie.

#10 Jeśli masz potrzebę komuś podziekować np. trenerom, sponsorom czy osobą, które cię wspierają to jest to idealny moment.

Chciałbym podziękować moim rodzicom za wsparcie, klubowi Hulk Team Police, oraz sponsorom:Firmie Manto, Stoprocent, MRBurger, Vitamin Clinic Police oraz całej reszcie (długo by wymienić)

Imię i nazwisko: Dominik Mazur

Pas: Purpurowy

Staż treningowy: 11 lat

Przynależność: Hulk Team Police (Unia Jiu Jitsu)

Trener: Adrian Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *