Młode wilki – Igor Brzozowski

Ma 18 lat, jestem członkiem kadry narodowej jiu jitsu Ne-Waza. Brazylijskie jiu jitsu trenuje od najmłodszych lat i od tamtego momentu ten sport stał się czymś więcej niż hobby. W tym tygodniu wywalczył brązowy medal w Adlut podczas  BRITISH NATIONAL PRO JIU-JITSU CHAMPIONSHIP

Imię i nazwisko: Igor Brzozowski

Pas: Purpurowy (III belki)

Staż treningowy: 11 lat

Przynależność: Hulk Team Police (Unia Jiu Jitsu)

Trener/rzy: Adrian Mazur

#1 Zacznijmy od pytania, czym dla ciebie jest bjj? Pasją, sensem życia czy po prostu odskocznią od codziennego życia. – BJJ jest dla mnie aktywnością z której czerpię przyjemność. Na początku było to po prostu hobby i tata zaprowadził mnie tam żebym nie marnował się przed komputerem, ale z czasem zacząłem jeździć na zawody i zdobywać medale co bardzo mnie motywowało do dalszych treningów.

#2 Jak dużo czasu poświęcasz na treningi bjj, uprawiasz oprócz bjj jakiś inny sport? – W okresie przygotowawczym trenuje codziennie. Jeżeli mam czas na odpoczynek po sezonie startowym to ograniczam treningi do 3x w tygodniu.  Czasami dla odskoczni od BJJ wybiorę się na boks który kiedyś trenowałem regularnie.

#3 Jaki masz stosunek do przygotowania motorycznego/fizycznego czy sam korzystasz? – Jeżeli chodzi o treningi motoryczne/fizyczne jestem jak najbardziej na tak. Jest to podstawa w BJJ ponieważ walczyć na 100% przez 7 min jest ciężko bez jakiegokolwiek przygotowania. Za moje przygotowanie pod tym kątem jest odpowiedzialny Adrian Mazur przy pomocy Przemysława Przyjemskiego. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem na temat treningów siłowych oraz motorycznych.

#4 Zdarza ci się drillować czy jest to dla ciebie norma? Jaki masz stosunek do drilli? – Co do drillowania: Uważam to za jeden z najlepszych sposobów na kształtowanie zawodnika. Powtarzanie technik jest ważne aby powstała pamięć mięśniowa. U mnie w klubie drillujemy co każdy trening, a raz w tygodniu mamy 1 trening poświęcony właśnie pod to.

#5 Jeśli miałbyś wymienić trzy osoby, które wywarły największy wpływ na twoje grę? – Z pewnością bracia Mendes, Miyao i fascynuje mnie także styl walki Marcusa Almeidy.  

#6 Korzystasz z usług masażystów, dietetyków czy fizjoterapeutów/osteopatów? – Przed zawodami korzystam z usług masażystów aby rozluźnić moje mięśnie przed startem. Co do fizjoterapii, chodziłem na zajęcia do osoby która według mnie zna się na tym najlepiej w całym Szczecinie i pokazała mi co zrobić aby moja gra była o wiele lepsza. Niestety nie mam teraz czasu aby systematycznie się z nim spotykać, ale wiele mu zawdzięczam! Jeżeli chodzi o zrzucanie wagi to nie mam z tym żadnych problemów ponieważ zaczynam dietę dużo wcześniej i wszystko jest dopięte na ostatni guzik. W okresie przygotowawczym korzystam także z usług Vitamin Clinic.

# 7 Jeśli miałbyś opisać swój styl w kilku zdaniach… – Jestem zawodnikiem który dopasowuje się pod przeciwnika z którym walczę, a moja mocna strona jest to, ze zawsze dążę do skończenia walki przed czasem co czasami nie jest najlepsze :)

# 8 W jaki sposób mentalnie przygotowujesz się do zawodów? – Po prostu bardzo wierze w swoje możliwości, a porażki mnie nie zniechęcają. Przegrana jest dla mnie drogowskazem na mojej drodze, pokazuje mi nad czym powinienem się skupić i w która stronę iść.

# 9 Wiążesz swoją przyszłość z bjj czy jest to dla ciebie zabawa? Chciałbyś zostać profesjonalnym zawodnikiem bjj i żyć z tego? – BJJ sprawia mi frajdę i jak najbardziej chciałbym się z tego utrzymywać. Najpierw jako zawodnik, a w przyszłości może jako trener? Kto wie:)

#10 Jeśli masz potrzebę komuś podziękować np. trenerom, sponsorom czy osobą, które cię wspierają to jest to idealny moment. – Jeżeli chodzi o sponsorów to musiałbym trochę wymienić, ale nie ma za bardzo na to czasu także dziękuje wszystkim którzy mnie wspierają! Podziękowania dla rodziny, trenerów oraz kolegów i koleżanek z klubu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *