Młode wilki – Jakub Osik (CheckMat)

Jakub Osik, trenuje w Poznańskim Checkmacie. Ostatnio sporo startuje. Mam 15 lat, mimo to startuje w Juniorach, teraz też zaczynam w Adultach. W walce staram się być efektowny oraz efektywny. Zawsze dążę do poddania, lubię poddawać swoich przeciwników.

Imię i nazwisko: Jakub Osik
Pas: Zielony
Staż treningowy: 6 lat
Przynależność: Checkmat Poznań/Alan Finfou BJJ
Trener/rzy: Adam Wardziński, Andrzej Stolzmann

submission from my yesterday fight.

Post udostępniony przez Jakub Osik (@jakub_osik)


#1 Zacznijmy od pytania, czym dla ciebie jest bjj? Pasją, sensem życia czy po prostu odskocznią od codziennego życia.
Na początku, przez pierwsze 4 lata, była to zabawa, często nie chciało mi się trenować, wydaje mi się, że gdybym na początku nie trenował z Tatą, to już dawno przestałbym trenować. Mój Tata to purpurowy pas. Wiele dawało mi jego wsparcie. Po 4 latach zaczęło mnie to interesować na poważnie, oglądałem Ragnaroka i walczył tam Adam, tak mi się spodobało jak walczył, że kilka dni później już byłem na pierwszym treningu w Pretorium. Od tamtego czasu trenuje mocno, a Jiu-Jitsu jest jedną z najważniejszych rzeczy w moim życiu.

#2 Jak dużo czasu poświęcasz na treningi bjj, uprawiasz oprócz bjj jakiś inny sport?
Staram się trenować jak najwięcej około, codziennie oprócz niedzieli i czasem do tego drille. Nie zawsze dam radę, mam też szkołę czasem musze jeden dzień odpuścić i w następny wracam że zdwojoną siła. Bardzo motywują mnie wygrane, lecz najwięcej dały mi porażki, na początku cały czas przegrywałem, bardzo umocniło mnie to psychicznie. To dla mnie dopiero początek.

#3 Jaki masz stosunek do przygotowania motorycznego/fizycznego czy sam korzystasz?
Czasem tak, ale to takie podstawowe rzeczy. Mam nawet swoją siłownie w piwnicy haha. Raczej staram się spędzić najwięcej czasu na macie.

#4 Zdarza ci się drillować czy jest to dla ciebie norma? Jaki masz stosunek do drilli?
Jasne, że tak. Jeżeli mogę, to umawiam się z kimś np:godzinę przed treningiem i drillujemy. Chce aby moje ruchy były bardzo płynne. Dlatego uważam, że drille to genialna sprawa.

#5 Jeśli miałbyś wymienić trzy osoby, które wywarły największy wpływ na twoje grę?
Adam Wardziński, Andrzej Stolzmann, Adrian Żurowski

#6 Korzystasz z usług masażystów, dietetyków czy fizjoterapeutów/osteopatów?
Nie, jestem bardzo młody, bardzo szybko się regeneruje i raczej nie jest mi to potrzebne. Czasem zdarzają się jakieś drobne urazy, ale to normalne w tym sporcie i szybko mija.

# 7 Jeśli miałbyś opisać swój styl w kilku zdaniach…
Na treningu próbuje wszystkiego to najlepsza opcja, jednego dnia mam zajawkę na przejścia gardy i staram się sporo przechodzić, a kilka dni później na pająka. To bardzo rozwija. Na zawodach wciągam, szukam pleców, lub sweepa  i przechodzę. Ostatnio często wychodzą mi trójkąty nogami.

# 8 W jaki sposób mentalnie przygotowujesz się do zawodów?
Dzień przed startem oglądam walki, releksuje się. Następnego dnia, jakoś 2 godziny przed walkami, odcinam się od wszystkich, słucham muzyki i układam w głowie walkę.

# 9 Wiążesz swoją przyszłość z bjj czy jest to dla ciebie zabawa? Chciałbyś zostać profesjonalnym zawodnikiem bjj i żyć z tego?
Zdecydowanie tak. Bardzo podoba mi się to życie. Sporo podróży, poznawanie ciekawych ludzi. Chcę w życiu robić to co sprawia mi przyjemność, wielu ludzi marnuje swoje życie. Pracują, w miejscu w którym nie mają ochoty pracować, czy robią to na co nie maja ochoty. Całe życie są smutni lub zdenerwowani. Tak, chce zostać profesjonalnym zawodnikiem BJJ.

#10 Jeśli masz potrzebę komuś podziekować np. trenerom, sponsorom czy osobą, które cię wspierają to jest to idealny moment.
Bardzo dziękuję Wam za zainteresowanie moją osobą, wiele to dla mnie znaczy. Dziękuję Trenerom: Adam, Andrzej, wszystkim kolegom z Checkmat Poznań, mojej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *