MMA & BJJ | Tomasz Narkun

Tomasz Narkun jest charakterystyczną postacią polskiego MMA. Wzbudza wiele emocji – jedni go lubią, inni wręcz przeciwnie. Niewiele jest ludzi, którzy przechodzą obok jego osoby obojętnie, jednak wszyscy, niezależnie od tego jakimi uczuciami go darzą, muszą przyznać, że posiada ponadprzeciętne umiejętności.

Urodził się w 1989 roku w Stargardzie Szczecińskim. Pierwszego jego osiągnięcia grapplerskie, jak i zawodowy debiut w MMA przypadają na 2009 rok – zajął wtedy drugie miejsce na Grappling Arena w kategorii -88kg, pierwsze na ADCC Submission Fighting a w MMA wygrał turniej Shooto w kategorii -91kg.

W 2010 roku skupiał się na mieszanych sztukach walki, stoczył cztery pojedynki, z których wygrał trzy – wszystkie przez poddanie w pierwszej rundzie. Przegrał natomiast jedną walkę, TKO zafundował mu Vyacheslav Vasilevsky.

Kolejne lata obfitowały w osiągnięcia na polu zarówno grapplerskim, jak i MMA. W latach 2011 – 2014 rozszerzył swoje horyzonty walcząc dla kilku organizacji: M-1 Challenge, XCage, EMMA oraz KSW. Wygrał pięć walk (wszystkie przez poddanie), przegrywając jedną. Zdobywał także medale na zawodach ADCC w kategoriach wagowych -99kg i -92kg.

W KSW zadebiutował 17 maja 2014, wygrywając już w pierwszej rundzie przez dźwignię na kolano. Kolejna walka pół roku później nie poszła po jego myśli – przegrał decyzją sędziów. Od tamtej pory stoczył 5 pojedynków wszystkie wygrywając przed czasem, a od 2015 roku jest mistrzem KSW w kategorii półciężkiej. Pas na jego biodra trafił po walce z Goranem Reljicem.

Największym zagrożeniem dla aktualnego mistrza według wielu opinii miał być Marcin Wójcik, z którym stoczył walkę na Stadionie Narodowym podczas KSW 39. Spora część „antyfanów” Narkuna cieszyła się na myśl o tym, że pas mistrzowski zmieni właściciela. „Żyrafa” pokazał jednak klasę poddając rywala już w pierwszej rundzie.

Sukcesy w BJJ:

  • 2009: Grappling Arena – 2. miejsce w kat. 88 kg
  • 2009: Mistrzostwa Polski ADCC Submission fighting – 1. miejsce w kat. 88 kg
  • 2011: Mistrzostwa Polski ADCC Submission fighting – 1. miejsce w kat. 98,9 kg
  • 2012: X Puchar Polski w BJJ – 1. miejsce w kat. 100 kg (
  • 2012: Mistrzostwa Europy ADCC – 1. miejsce w kat. –99 kg
  • 2012: ADCC World Pro – 2. miejsce w kat. 92 kg oraz 1. miejsce w kat. open
  • 2013: Mistrzostwa Świata ADCC – ćwierćfinalista w kat. –99 kg
  • 2014: Mistrzostwa Europy ADCC – 1. miejsce w kat. –99 kg

Tomasz Narkun kolejną walkę stoczy z innym mistrzem KSW – Mamedem Khalidovem, na gali z numerem 42.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *