Paweł Pająk pokonuje Stephen Abbs na FIGHTSTAR CHAMPIONSHIP 12 (wywiad+walka).

7 października na FIGHTSTAR CHAMPIONSHIP 12 w Londynie nasz rodak Paweł Pająk zmierzył się w klatce z   Stephen Abbs.
Z okazji wygranej Pawła postanowiliśmy przybliżyć wam postać Pająka.

 

BJJF: Proszę, powiedz nam, z skąd pochodzisz, gdzie obecnie mieszkasz, w jakim klubie trenujesz ?

P: Nazywam się Paweł Pająk, pochodzę z Bielsko-Białej, ale od prawie 6 lat mieszkam w UK.
Przez pierwsze 4 lata trenowałem w różnych klubach, Total Dojo, Immortal oraz BST. Od kwietnia przeniosłem się do Londynu i zacząłem treningi w Premier Mma.

BJJF: Nie raz było nam dane się minąć na zawodach BJJ w Anglii, powiedz, jaki masz pas, jak długo trenujesz JiuJitsu i jakie osiągnięcia masz na koncie ?

P: JiuJitsu nie trenuje za długo. Wcześniej to było bardziej jako dodatkowe treningi do MMA a od kiedy przeniosłem się do Londynu, zacząłem trenować częściej. Obecnie od tygodnia mogę się pochwalić Niebieskim Pasem BJJ. Wcześniej startowałem w zawodach jako biały pas. W czerwcu pierwsze miejsce w Bournemouth Open No Gi ,miesiąc temu zająłem 3 miejsce w BJJ Dorset Open oraz 2 w No-Gi przegrywając w finale przez Trójkąt nogami w ostatniej minucie. Miesiąc wcześniej zajmuje 2 miejsce w turnieju Rogera Gracie, przegrywając w finale na punkty.

BJJF: Powiedz nam coś o swojej walce.

P: Jeśli chodzi o moja ostatnią walkę w MMA, była ona w Londynie na gali Fightstar championship. Był to mój debiut w SEMI PRO. Już przed walką wiedziałem, że mój przeciwnikiem jest Mistrz Anglii w No-Gi, dlatego plan na walkę był taki, walka w dystansie, unikanie parteru i obijanie go przez całe 3 rundy.
Plan został wykonany w 100%, zresztą widać to było na walce. 2 razy udało mi się go obalić, ale nie wchodziłem w parter, wiedziałem, że w stójce ta walka jest moja. W 3 rundzie mój przeciwnik już nie miał ochoty na walkę, wnioskując po jego minie oraz walce.

 

BJJF: Jakie plany na najbliższy czas w MMA i BJJ ?

P: Kolejną walkę w MMA planuje na początek grudnia także na Gali fightstar w Londynie. Jeśli chodzi o BJJ, to w najbliższym czasie planuje mistrzostwa Anglii pod koniec listopada i jak walka przebiegnie bez kontuzji to mistrzostwa Anglii w No-Gi także w grudniu. Później święta i wyjazd do Tajlandii na treningi do Tiger Muay Thai. Jest to już moja coroczna tradycja. W Tiger zaczęła się moja cała przygoda z treningami. Pierwsze to był Tajski Boks, później już zacząłem wszystko trenować pod MMA. Polecam każdemu wypad do Tajlandii i treningi ze światowa czołówka.

 

BJJF: Dzięki za rozmowę cała redakcja życzy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

P: Dziękuje również i pozdrawiam cały Team Premier Mma.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *