Podsumowanie gali ksw 46

Sobotnia gala KSW 46, która odbyła się w Gliwicach, na pewno przejedzie do historii. Była to jedna z lepszych gal. Zawodnicy pokazali wysoki poziom MMA, co bardzo cieszy i daje powód do dumy, że ten sport tak w Polsce się rozwija. Od samego początku zawodnicy dostarczyli dużo emocji. Już w pierwszej walce Krystian Kaszubowski nokautuje mocnym sierpem w pierwszej rundzie Michała Michalskiego. Antun Racić kolega Roberto Soldića wygrywa z Sebastianem Przybyszem jednogłośną decyzją. Walka Kornika„ z Kamilem Szymuszowskim, przywraca go na „tory” bycia znów na szczycie KSW. A te walki były dopiero zapowiedzią karty głównej KSW.


Marian Ziółkowski pokazał, że jego stójka, jak i parter są na wysokim poziomie. Pokonuje Grzegorza „Szuli” Szulakowskiego jednogłośną decyzją. Roman Szymański wytrzymuje tempo Brazylijczyka Daniela Torresa i wygrywa decyzją.

Roberto Soldić wskoczył na kartę KSW w ostatniej chwili za kontuzjowanego Borysa Mańkowskiego. I dosłownie demoluje Vinciusa Bohrera. Brazylijczyk zostaje ciężko znokautowany w pierwszej rundzie. Bez wątpienia Chorwat zasługuje na miano mistrza KSW kategorii półśredniej. Marcin Wrzosek po ciężkiej batalii z dwudziestoletnim francuzem Salahdine Parnasse przegrywa decyzją. Francuz jest bardzo dynamicznym zawodnikiem i na pewno namiesza w szeregach KSW.

No i zbliżamy się do walk, które były najbardziej wyczekiwane przez fanów MMA.

Mateusz Gamrot zdobywa drugi pas KSW! Mateusz od samego początku walczył taktycznie z Kleberem Koike Erbstem. Koike cały czas próbował walki w parterze, lecz Gamrot umiejętnie uciekał i dominował w stójce. W trzecie rundzie Polak w parterze mocno przecina łokciem skórę rywala pod okiem. Lekarze pozwalają Brazylijczykowi na kontynuację walki, lecz rozcięcie zdecydowanie utrudniało walkę. Walka skończyła się po 5 rundach na korzyść Mateusza Gamrota.

Walka wieczoru Mamed Khalidov kontra Tomasz Narkun —  pierwsza runda toczyła się w stójce. Narkun okopywał nogi rywala wprowadzał parę ciosów po czym Khalidow wyprowadza potężny lewy sierp, po którym „Żyrafa” siada na matę oktagonu. Mamed przez pierwszą rundę wyprowadził dużo prostych oraz sierpów i cały czas okopywał nogę wykroczną Narkuna. Początek drugiej rundy przebiegał podobnie do momentu, gdy walka została przerwana z powodu faulu Mameda, który wsadził rywalowi palec w oko. Narkun po interwencji lekarskiej i zapytaniu się swojemu narożnikowi co ma robić, kontynuuje walkę. Pod koniec drugiej rundy Tomasz Narkun sprowadza Mameda Khalidova do parteru.

W trzeciej rundzie Narkun zdobywa pozycję boczną i okłada Mameda z góry. Jednak Khalidowv zachowuję zimną krew i sweepuje rywala i znajduję się w pozycji dominującej. Po kilku chwilach Tomasz Narkun wyciąga arm-bara, lecz jego oponent ucieka mimo tego, że ręka była już na wyproście. Pod koniec rundy Mamed łapie gilotyne, lecz bez powodzenia i walka kończy się w zamkniętej gardzie Khalidova. – Po decyzji sędziowskiej zwycięża Tomasz Narkun, a Mamed Khalidov ogłasza koniec swojej kariery.