Podsumowanie Tygodnia #BJJWeekSumUp 12 i 13

Tydzień 12/2018

#1 – Polacy jadą na World Pro. W tym sezonie na UAEJJF aby wygrać Travel Package należało zebrać jak największą ilość punktów. Drugim warunkiem jest to, iz z jednego kraju stypendium mogą dostać maksymalnie dwie osoby mające ten sam pas. W dywizji purpur walczyć będą Bartosz Zawadzki oraz Klaudia Mitko, w brązach Adrian Kozicz i Paweł Kozłowski a w czarnych pasach Adam Wardziński i Krzysztof Flak.

#2 – Za nami Rome IBJJF European No Gi Championship. W tym roku frekwencja Polaków, szczególnie na brązowych pasach, nie była zbyt liczna. Jedyny medal dla biało-czerwonych barw zdobył Jakub Zajkowski (Gracie Barra), który uplasował się na trzecim miejscu w dywizji do 88 kg. W dywizji czarnych pasów trzecie miejsce zajął Marek Zbróg, a drugie Kamil Czochra.

#3 – I Mistrzostwa Brazylijskiego Jiu-Jitsu lekarzy No Gi we Wrocławiu. 12 maja na Wrocławskim AWFie odbędą się I MP BJJ NO Gi dla Lekarzy. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, coś nowego. Zapraszamy do zapisów wszystkich z branży służby zdrowia i z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje :)

#4 –  W miniony weekend zakończył się kolejny obóz Piranii w Cetniewie. Była to już III edycja popularnego obozu No Gi organizowanego przez Gdyńską Piranię. Frekwencja stale rośnie, można pokulać się z zawodnikami z całej Polski. Myślę, że można śmiało powiedzieć, iż poziom sportowy campu ma wymiar europejski. Czekamy na kolejne edycje!

#5 – 7 kwietnia w Poznaniu odbędą się kolejne zawody IBJJF Poznan Open. Na turnieju będzie można sprawdzić się w formule Gi jak i No Gi. Na listach startowych znajduje się wielu zawodników z różnych rejonów świata. Zapisy na turniej kończą się 30 marca, więc nie zwlekajcie :) http://www.bjjfanatics.pl/cat/events/

Tydzień 13/2018

#1 – Małżeństwo Canuto – Renato i Raquel przechodzą do CheckMat

#2 – Vagner Rocha wygrywa na Fight to Win Pro 68 z Billem Cooperem. Po niespełna 10 minutowym wyrównanym pojedynku Vagner dusi swojego przeciwnika. Była to bardzo ciekawa walka, zachęcamy do obejrzenia!

#3 – Podwójnie złoty Adam Wardziński na IBJJF Poznan Open. Nasz rodak wywalczył dwa złote medale podczas zawodów IBJJF w Luboniu. Nasze gratulacje!

#4 –  Mauricio Gomes powraca do startów! Po 20 letniej przerwie jeden z prekursorów BJJ na świecie postanowił powrócić na zawodowe maty. Mauricio Motta Gomes jest jedną z 6 osób, która otrzymała pas od legendy jaką jest Rolles Gracie.

#5 – Garry Tonon debiutuje w wielkim stylu w MMA. Popularny grappler wygrywa swoją pierwszą walkę na gali organizowanej przez ONE Championship pokonując przez TKO Richard Corminal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *