Podsumowanie Tygodnia #BJJWeekSumUp 12 i 13

Tydzień 12/2018

#1 – Polacy jadą na World Pro. W tym sezonie na UAEJJF aby wygrać Travel Package należało zebrać jak największą ilość punktów. Drugim warunkiem jest to, iz z jednego kraju stypendium mogą dostać maksymalnie dwie osoby mające ten sam pas. W dywizji purpur walczyć będą Bartosz Zawadzki oraz Klaudia Mitko, w brązach Adrian Kozicz i Paweł Kozłowski a w czarnych pasach Adam Wardziński i Krzysztof Flak.

#2 – Za nami Rome IBJJF European No Gi Championship. W tym roku frekwencja Polaków, szczególnie na brązowych pasach, nie była zbyt liczna. Jedyny medal dla biało-czerwonych barw zdobył Jakub Zajkowski (Gracie Barra), który uplasował się na trzecim miejscu w dywizji do 88 kg. W dywizji czarnych pasów trzecie miejsce zajął Marek Zbróg, a drugie Kamil Czochra.

#3 – I Mistrzostwa Brazylijskiego Jiu-Jitsu lekarzy No Gi we Wrocławiu. 12 maja na Wrocławskim AWFie odbędą się I MP BJJ NO Gi dla Lekarzy. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa, coś nowego. Zapraszamy do zapisów wszystkich z branży służby zdrowia i z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje :)

#4 –  W miniony weekend zakończył się kolejny obóz Piranii w Cetniewie. Była to już III edycja popularnego obozu No Gi organizowanego przez Gdyńską Piranię. Frekwencja stale rośnie, można pokulać się z zawodnikami z całej Polski. Myślę, że można śmiało powiedzieć, iż poziom sportowy campu ma wymiar europejski. Czekamy na kolejne edycje!

#5 – 7 kwietnia w Poznaniu odbędą się kolejne zawody IBJJF Poznan Open. Na turnieju będzie można sprawdzić się w formule Gi jak i No Gi. Na listach startowych znajduje się wielu zawodników z różnych rejonów świata. Zapisy na turniej kończą się 30 marca, więc nie zwlekajcie :) http://www.bjjfanatics.pl/cat/events/

Tydzień 13/2018

#1 – Małżeństwo Canuto – Renato i Raquel przechodzą do CheckMat

#2 – Vagner Rocha wygrywa na Fight to Win Pro 68 z Billem Cooperem. Po niespełna 10 minutowym wyrównanym pojedynku Vagner dusi swojego przeciwnika. Była to bardzo ciekawa walka, zachęcamy do obejrzenia!

#3 – Podwójnie złoty Adam Wardziński na IBJJF Poznan Open. Nasz rodak wywalczył dwa złote medale podczas zawodów IBJJF w Luboniu. Nasze gratulacje!

#4 –  Mauricio Gomes powraca do startów! Po 20 letniej przerwie jeden z prekursorów BJJ na świecie postanowił powrócić na zawodowe maty. Mauricio Motta Gomes jest jedną z 6 osób, która otrzymała pas od legendy jaką jest Rolles Gracie.

#5 – Garry Tonon debiutuje w wielkim stylu w MMA. Popularny grappler wygrywa swoją pierwszą walkę na gali organizowanej przez ONE Championship pokonując przez TKO Richard Corminal.