Podsumowanie tygodnia #BJJWeekSumUp5 + #BJJWeekSumUp6

Z uwagi na modernizację strony uciekło nam jedno podsumowanie, więc pora nadrobić zaległości ;) Lecimy z podsumowaniami za tydzień 5 i 6 roku 2018!

Tydzień 5/2018

#1 – 24h Maraton BJJ vol. 3 przechodzi do historii. Klub Złomiarz Team Gdańsk po raz trzeci zorganizował charytatywny maraton BJJ, podczas którego zbierane były datki na pomoc dla małej Milenki. Uczestnicy maratonu mogli kulać się przez całą dobę bez przerwy , a osoby, które stoczyły najwięcej walk zostały nagrodzone wieloma fantami. Najwięcej walk w tym roku, bo aż 193 stoczył Jerzy Izdebski z gdańskiego Złomiarza. Później kolejno Joanna Zabulewicz (Złomiarz Team) 189 walk, Grzegorz Gamdzyk 187 walk (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka), Agnieszka Stangrecka 166 walk (Copacabana Bydgoszcz) i Ewa Popowska 160 walk (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka).

24h Maraton BJJ jest jedyną taką imprezą w Polsce, pozostało nic tylko czekać na czwartą edycję, która na pewno się odbędzie :)

#2 – Adam Wardziński zawalczy o pas ACB JJ. Kolejną walką dla federacji ACB Jiu Jitsu będzie starcie o pas mistrzowski przeciwko Felipe „Preguiça” Pena. Rosyjska federacja doceniła Polskiego zawodnika po jego ostatnim występnie w Sao Paulo, gdzie poddał Erberth’a Santos w drugiej rundzie. Trzymamy kciuki za walkę o pas!

#3 – Husaria Fight Team przyłączona oficjalnie do Berserkerów. Podczas ostatniego seminarium z Piotrem Bagińskim w Irlandzkim HFT dowiedzieliśmy się, że Husaria została oficjalną częścią Berserkers Team.

#4 –  Pierwszy damski czarny pas w Turcji. Asena Melike Ağansoy staje się pierwszym Tureckim czarnym pasem w dywizji kobiet. Asena trenuje BJJ od 2012 roku, ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że promocję swoją otrzymała od Burak Değer Biçer, który był pierwszym czarnym pasem w Turcji.

#5 – VII Ogólnopolski Turniej No-Gi, Gi Fight Dzierżoniów za nami. Zawody zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. Na zawodach mogliśmy podziwiać starcia zawodników z każdego zakątka Polski. Podsumowując, dobra robota :)  Wyniki znajdziecie tutaj: http://www.bjjfanatics.pl/wyniki-vii-ogolnopolski-turniej-no-gi-gi-fight-dzierzoniow/

Tydzień 6/2018

#1 – Turniej British National Pro Jiu Jitsu Championship szczęsliwy dla Polski. Z Londynu przywozimy aż 15 medali (4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych). Medale zdobyli topowi zawodnicy tacy jak Adam Wardziński, Mieszko Maciejewski, Adrian Kozicz czy Klaudia Mitko. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne medale z Londynu na nadchodzącym turnieju Grand Slam.

Pełna lista naszych medalistów tutaj: http://www.bjjfanatics.pl/wyniki-na-british-national-pro-jiu-jitsu-championship-2018/

#2 – Mateusz Gamrot srebrnym medalistą ADCC Florida. Zawodnik KSW w ramach przygotowań do marcowej gali postanowił wystartować na ADCC, gdzie po czterech mocnych walkach zdobył srebrny medal. Mateusz, trenujący w American Top Team udowodnił, że jego umiejętności parterowe są na wysokim poziomie, co jest obiecującym znakiem przed nadchodzącą galą KSW.

#3 – Znamy datę 3 Superpucharu Polski No Gi w Zawierciu. Zawody odbędą się 7 kwietnia. Jest to trzecia edycja tego turnieju, gdzie z roku na rok przybywa zawodników. Limit zawodników mogących wystartować to 250 osób, więc spieszcie się z zapisami ! Komunikat organizacyjny znajdziecie tutaj : http://www.bjjfanatics.pl/iii-superpuchar-polski-no-gi/

#4 –  Marcin Kabat z pierwszą belką na czarnym pasie. Nominację otrzymał z rąk Macieja Linke, swojego głównego trenera jak i dobrego przyjaciela. Marcin trenuje BJJ od 11 lat, a sporty walki od 26 lat. Wcześniej trenował judo przez 15 lat. Jest to słuszny staż jak na prawdziwego Samuraja przystało ;) Gratulacje i nie zwalniaj tempa!

#5 – Złoty Bartosz Zawadzki na European Continental Pro Jiu Jitsu. Podopieczny Macieja Poloka młody zawodnik BJJ zdobywa złoto na zawodach organizacji UAEJJF. Bartek znany jest z udanych występów na polskiej jak i zagranicznej scenie BJJ. Gratulujemy sukcesu!

http://www.bjjfanatics.pl/cat/aktualnosci/