POLACY PO I DNIU MŚ ADCC 2019 | DUMNI BYCIA POLAKIEM

W +99 kg reprezentował nas Mateusz Juskowiak, to weteran Adcc w Polsce — bilet na Mistrzostwa Świata Adcc wywalczył podczas kwietniowych Mistrzostw Europy Adcc w Poznaniu. W pierwszym pojedynku stoczył z legendą Gracie Barra Orlando Sanchezem, by uznać jego wyższość dopiero po 15-minutowej walce i w dogrywce przegrywając 2-0.

Już były Mistrz Federacji KSW Mateusz Gamrot podobnie jak Bolo swoją kartę na turniej wywalczył w Poznaniu, która była jego drugim podejściem po wyjazd (poprzedni Trialsy w Bukareszcie 2018), gdzie minimanie przegrał w finale. Jego przeciwnikiem okazał się bardzo wymagający przeciwnik i całkiem niedawno sparingpartner Garry Tonnon, który udusił polaka zza pleców. Nowojorczyk należy do faworytów do tytułu w -77 kg, gdzie po drodze pokonał Renato Caputo.

CHOKE JOSH

Trzeci to nasz Adam Wardziński, który zaszedł najdalej spośród Panów i po ciężkiej walce z Mike Perezem z Atosu los natknął go na kolejnego zawodnika od Andre Galvao, a był nim Josh Higer. Niestety po bardzo ciężkiej walce w ćwierćfinale odpada z turnieju, jednak pokazuje, że należy do najlepszych na Świecie również w formie ADCC.

https://www.instagram.com/p/B294p3zJfSj/?utm_source=ig_web_copy_link

foto: Dominik Borowczyk (zdj. główne)

shares