Polacy w Maladze – UAEJJF

Kolejny europejski turniej UAEJJF odbędzie w słonecznej Maladze, te nadmorskie miasto leży w Andaluzji (Hiszpania). Malaga jest bardzo słonecznym i ciepłym miejsce, położony nad morzem Śródziemnym, jest to miejsce narodzin Pablo Picassa czy znanego z roli “Zorro” Antonio Banderasa. Obszar metropolitalny liczy aż 1 600 000 ludności i jak nietrudno sobie wyobrazić jest domem wielu akademii bjj.

Spośród niebieskich pasów startuje utalentowany podopieczny Maciej Kozaka (Akademia Fenix) Patryk Smoszna, który w tym roku wygrał Mistrzostwa Polski BJJ i Germany National Pro. Na purpurowych pasach startuje uczeń Maksa Wiśniewskiego – Kamil Wojciechowski, który jest utytułowaną purpurą, medalista Mistrzostw Polski w kimonie i bez. Jakub Zajkowski (-85 kg) i Adrian Kozicz (-77 kg) będą reprezentować biało-czerwoną flagę w brązowych pasach, oboje mają przed sobą rywalizację z czołowymi zawodnikami w Europie.

Dwie czołowe dziewczyny w naszym kraju też powalczą w Maladze, a będzie to Klaudia Mitko i Marta Szarecka.

Dywizja czarnych pasów rządzi się swoimi prawami, a więc rozpatrzymy ją osobno. Po kontuzji wraca Wojciech Piekut, tym razem będzie rywalizował do 69 kg, gdzie ma przed sobą dwie walki do złotego medalu. Krzysztof Flak z Akademii Fenix, będzie bił się do 77 kg, natomiast Adam Wardziński do 94 kg. Kolejny test przed polskim obieżyświatem, naprzeciwko stanie czołowy zawodnik Team Lloyd Irvin – DJ Jackson.

Lista startujących Polaków:

https://events.uaejjf.org/event/90/participants?search=&country=PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *