Rękawice z czujnikami już od UFC 219!

12 grudnia komisja sportowa stanu Nevada wyraziła zgodę na użycie rękawic z czujnikami podczas gali UFC 219, która to odbędzie się 30 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas, gdzie – w walce wieczoru – rękawice skrzyżują ze sobą Cris Cyborg i Holly Holm.

Prototyp rękawic, który zostanie użyty podczas wybranych walk gali, będą miały zamontowane czujniki dokonujące wielu rozmaitych pomiarów, w tym siły ciosu, jego prędkości, czy choćby poziomu stresu zawodnika. Dane będą odczytywane i interpretowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem sztucznej inteligencji i analiz, a następnie wyświetlane widzom siedzącym przed telewizorami, czy na telebimach T-Mobile Areny. Zabieg ten ma również na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa zawodników, jako iż zebrane dane mają posłużyć również do gromadzenia informacji na temat CTE i wstrząsów, jakie przyjmuje ludzka czaszka w trakcie walki.

W tworzeniu i dalszym rozwoju projektu rękawic, UFC będzie współdziałało razem z HEED, platformą komputerową, która wraz z firmą analityczną AGT International przeprowadziła demonstrację na żywo w ubiegłym miesiącu. Ową demonstracją był sparing pomiędzy Edsonem Barbozą i Markiem Diakiese.

 

Czy nie powinniśmy tak opowiadać historię sportu? Czy sport nie powinien być opowiadany w czasie rzeczywistym, z prawdziwymi danymi, prawdziwymi informacjami, z prawdziwymi spostrzeżeniami i prawdziwymi emocjami? Jesteśmy firmą, która próbuje zrewolucjonizować sposób, w jaki zamierzamy transmitować wydarzenia sportowe na żywo! – cytat z wypowiedzi Matiego Kochavi, współzałożyciela HEED.

Kochavi powiedział również, że czujniki używane do zbierania danych dają 70 nowych informacji o tym, co dzieje się podczas walki. Według niego, czujniki na rękawicach wytwarzają 12 różnych „opowieści”. Na ośmiobocznym płótnie znajdują się czujniki mierzące ruch i zasięg, a nawet czujniki narożnik zawodnika i członków jego rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *