Robert Henek – Życie poza jiu- jitsu

Robert Henek życie poza jiu-jitsu ?
Przedstawiać go nie trzeba- czarny pas, trener i zawodnik Academia Gorila Rybnik, w skrócie wielokrotny medalista MP, członek kadry jiu-jitsu ne-waza, srebrny medalista Ragnaroka. Prawdziwy pasjonat, kochający BJJ jak mało kto. Jednak niewielu wie jak wygląda jego życie poza matą. Co się dzieje z trenerem Szymona Krupy, Oliwiera Szczygieł po wyjściu z sali treningowej?

Robert pracuje w kopalni. Kiedy większość z Was mocno śpi, Robert zaczyna ciężką pracę. W nocy zjeżdża w dół kopalni, pracuje do godzin porannych. Większość jego dni wygląda tak samo, po pracy ma kilka godzin na odpoczynek, bo życie w ciągu dnia toczy się najszybciej. Sprawy urzędowe, rodzina i wreszcie prawdziwa pasja, jiu jitsu. Robert prowadzi grupy zarówno początkujących jak i zaawansowanych zawodników ledwo znajdując czas na trening stricte dla siebie. Ktoś może pomyśleć, że większość z nas pracuje i trenuje i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale połączenie roli trenera i zawodnika to już o wiele trudniejsze wyzwanie, tym bardziej startując na wyższym poziomie. Jako trener i zawodnik swoją uwagę musisz skupić szczególnie na uczniach, pracując nad ich rozwojem jednocześnie samemu wyciągając coś dla siebie, musisz być zawsze skupiony na treningu, nie możesz mieć słabszego dnia. Nie ma co ukrywać, że na takich obrotach trudniej się dobrze zregenerować, skutki zmęczenia są częściej odczuwalne i często brakuje chwili na odpoczynek. Poziom, jaki Robert prezentuje na macie — jest niedościgniony dla wielu.

Jak to robi? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Co by było, gdyby Robert mógł w pełni skupić się na jiu-jitsu, regeneracji i startach? Odpowiedzmy sobie sami. Szkoda, że nasz sport nie przyciąga tak wielu sponsorów, ale cóż… Idąc przykładem Roberta, nie narzekamy i zajadamy rękawy do dalszej pracy! Henek wielką piona!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *