Rodolfo Vieira w UFC

Rodolfo Vieira po fantastycznym występie na sobotnim ACA 96 w Łodzi, za który zgarnął bonus za poddanie wieczoru będzie miał kolejny powód do radości. Jak donoszą źródła bliskie obozu Brazylijczyka, Rodolfo podpisał kontrakt z UFC, a jego debiut ma przypaść 10 sierpnia na gali UFC on ESPN+ 14 w Montevideo. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji rywalem pięciokrotnego Mistrza Świata ma być zawodnik Piranha Grappling Gdynia Oskar Piechota. Jeśli informacja ta by się potwierdziła to czeka nas starcie dwóch grapplerów na światowym poziomie.

Rodolfo to pięciokrotny Mistrz Świata czarnych pasów i Mistrz ADCC z 2015 roku. Jego starcia z Buchechą są uznawane za jedne z ciekawszych walk w kimonach ostatnich lat. Po zakończenie rywalizacji w kimonach rozpoczął karierę w MMA jak dotąd notując bilans walk 5-0 kończąc wszystkie swoje walki przed czasem.

Oskar Piechota jest jednym z bardziej utytułowanych polskich grapplerów bez kimon. Jest kilkukrotnym Mistrzem Polski ADCC oraz uczestnikiem mundialu ADCC z 2013. Na światowych matach wygrywał między innymi z takim zawodnikami jak Vinny Magalhaes czy Claudio Calasans. Startuje w MMA od 2011 roku i obecnie może się poszczycić rekordem 11-1.

shares