Rozpiska KSW 45

KSW 45 zbliża się wielkimi krokami, do gali zostało 10 dni. Londyńskie wydarzenie odbędzie się 6 października na kilka godzin przed UFC 229, na którym zobaczymy hitowe starcie Nurmagomedov vs McGregor. Szykuje się więc noc pełna wrażeń, a już teraz przedstawiamy analizę rozpiski KSW.

PHIL DE FRIES vs. KAROL BEDORF

Znalezione obrazy dla zapytania ksw 45

Karol Bedorf powrócił po kontuzji w dość spektakularny sposób – poddając Mariusza Pudzianowskiego. Wydaje się być w lepszej dyspozycji, niż podczas ostatnich walk przed utratą pasa mistrzowskiego. Jest na fali, niedawno został mianowany na czarny pas BJJ. Phil to były zawodnik UFC, trochę lekceważony przez kibiców i zawodników w naszym kraju, co jest błędem – przekonał się o tym ostatnio Michał Andryszak. Potrafi on kończyć walki poddaniami i nokautami, a jego głównych umiejętności upatruje się w parterze. Będzie więc starcie dwóch grapplerów o najwyższą stawkę.

POPEK vs. ERKO JUN

Znalezione obrazy dla zapytania ksw 45

Nie jest potwierdzone, że to zestawienie będzie tak wysoko na karcie walk, obecnie jednak jest tak przedstawiane. Trudno o nim cokolwiek powiedzieć – raczej zgodnie wszyscy ocenią że to typowy freakfight, a żaden z zawodników zbyt dużych umiejętności nie posiada, czy to na polu stójkowym, zapaśniczym, czy parterowym. Spodziewamy się maksymalnie dwóch rund, które warto obejrzeć w celach rozrywkowych. Z dotychczasowych treningów i poprzednich walk można wywnioskować, że Popek ma kondycję na niecałą jedną rundę w wolnym tempie, natomiast Erko Jun jest tajemnicą. Co ciekawe, Bośniak wygrał swoją jedyną walkę ze „Strachem”, który pokonał Popka, jest więc faworytem. Popek natomiast rozważa zakończenie kariery w wypadku porażki.

DRICUS DU PLESSIS vs. ROBERTO SOLDIC

Znalezione obrazy dla zapytania ksw 45

Obu zawodników można uznać za nowe nabytki organizacji. Soldic stoczył dwie walki – w pierwszej demolując wieloletniego mistrza Borysa Mańkowskiego, w drugiej jednak stracił pas mistrzowski na rzecz Du Plessisa. Jako że kategoria półśrednia w KSW nie jest mocno obsadzona, Soldic cieszy się sympatią kibiców, a podobno przed ostatnim starciem miał problemy zdrowotne, można uznać że rewanż jest uzasadniony. Zapowiada się bardzo ciekawa walka, kto wie czy nie najlepszych obecnie zawodników w całym KSW.

MICHAŁ MATERLA vs. DAMIAN JANIKOWSKI

Znalezione obrazy dla zapytania ksw 45

Chyba nikt nie spodziewał się, że Janikowski tak szybko doczeka się starcia z topowym zawodnikiem w Polsce. W ramach turnieju do walki o pas kategorii średniej, olimpijczyk podejmie czarny pas BJJ – Michała Materlę. Michał jest byłym mistrzem KSW, w 2018 roku stoczył dwie walki, z czego jedną przegrał przez nokaut, drugą wygrał rozbijając Martina Zawadę w parterze. Janikowski natomiast do tej pory stoczył 3 walki, wszystkie wygrywając przez TKO (ostatnią w 18 sekund). Nie od dziś wiadomo że mocną stroną Janikowskiego są zapasy, natomiast reprezentanta Berserkers brazylijskie jiu-jitsu, a więc również płaszczyzna parterowa/chwytana. Można więc spodziewać się wszystkiego. Wygra młodość i eksplozywność, czy doświadczenie i obycie w klatce?

MARCIN WÓJCIK vs. SCOTT ASKHAM

Znalezione obrazy dla zapytania ksw 45

Askham wpadł do KSW z hukiem – w nieco ponad minutę rozbił faworyzowanego Michała Materlę. Były zawodnik UFC ma 2 wygrane z rzędu. Marcin wójcik natomiast jest dziwnie uniwersalnym zawodnikiem – ostatnią walkę stoczył w kategorii ciężkiej, poprzednie w półciężkiej, a teraz walczy z zawodnikiem w kategorii średniej. Nie da się jednak określić jego dyspozycji, w ostatniej walce bowiem jego przeciwnik właściwie przegrał sam ze sobą, padając kondycyjnie, w poprzedniej natomiast Marcin został poddany przez Tomasza Narkuna w ostatniej sekundzie pierwszej rundy.

 

Na KSW 45 będą miały miejsce również inne starcia, jednak obecnie trwa zamieszanie z zestawieniami – rywal Akopa Szostaka zrezygnował z walki, a Michał Andryszak doznał kontuzji.