Słowa wsparcia po porażce Rondy Rousey

W ubiegły piątek świat MMA czekał na mocno promowany powrót Rondy Rousey do oktagonu. Niestety wraz z rychłą promocją, przyszło ciężkie rozczarowanie, gdyż Ronda została znokautowana przez Amande Nunes w 48sekund pierwszej rundy. Jak wiadomo, Ronda ciężko zniosła ostatnią porażkę z Holly Holm, a ta walka stawiała ją w świetle publiczności jako „być albo nie być”. Ogrom hejtu, który spłynął na Ronde Rousey po tej walce ustanowił linię wsparcia w której głos zabrało kilku sportowców oraz bliscy Rondy.

Jako pierwsza oświadczenie złożyła matka Rondy – AnnMaria De Mars, która przywołała wspaniałą listę osiągnięć Rondy w Judo oraz podkreślała jaką role odegrała jej córka w rozwoju kobiecego MMA. Jak każda matka, AnnMaria swoje słowa kierowała do wszystkich, którzy będą chcieli przekreślić Rondę i karmić się jej porażką, zapominając o przeszłych sukcesach. Matka Rondy chcę , aby jej córka przeszła na sportową emeryturę.

Kolejnym, który stanął w obronie Rondy Rousey jest Jon Jones. Były mistrz UFC zna dobrze sytuację w której świat potrafi rozpętać gównoburzę po porażkach. Jones na swoim twitterze podzielił się swoimi spostrzeżeniami i udzielił kilka rad byłej mistrzyni. Pierwsza z nich sugeruje, aby się pozbierać i spróbować jeszcze raz, podkreślając, że Ronda niezależnie od dalszego przebiegu i tak na zawsze pozostanie mistrzynią. Jones napisał, że to co teraz postanowi Ronda będzie determinowało jej legendę i niewskazanym jest aby historia zamknęła się na tej porażce.

Głos w sprawie Rondy zabrał też najpopularniejszy koszykarz NBA – LeBron James, który skomentował sytuację : 

 ” W świecie sportu na ogół jest tak, że wynoszą cię jak najwyżej, na sam szczyt, aby potem cię z niego zrzucić. Mówię to przez swoje doświadczenie, a właśnie przez to teraz musi przechodzić Ronda. Doskonale rozumiem co czuje, gdyż jako sportowiec przechodziłem przez to samo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *