Starcie dwóch stylów i okresów w bjj – Calasans kontra Gaudio

Starcie dwóch stylów i okresów w bjj.

Starszy i bardziej doświadczony Calasans to reprezentant Atos Jiu-Jitsu, wraz z ojcem i dwoma braćmi prowadzi silną akademię – Academia Calasans Camargo. Ciekawostką jest to, że każdy z czworga ma czarny pas w judo i bjj. Claudio to niezwykle mocny fizycznie i eksplozywny zawodnik, słynie ze świetnego judo i bardzo dynamicznej pracy z góry. Jego styl jest prosty i zaskakujący, a arsenał poddań szeroki od prostego duszenia krzyżowego do bardzo mocny balach na kolano.

Patrick Gaudio to wschodząca gwiazda GF Team, tegoroczny srebrny medalista World’s i czołowy zawodnik swojej dywizji. Podobnie, jak jego opponent Patrick słynie z bardzo dobrego przygotowania atletycznego i świetnej stójki, która łączy zapasy i judo. Uczeń Julio Cesara Pereiry lubujesz się w walce z góry, jeśli już walczy z pleców głównie jest to 50/50 i zamknięta garda. Natomiast gra z góry jest dużo bardziej rozbudowana, bardzo duża presja odbiera ochotę do walki, natomiast nieustanne napieranie zdrowie do walki. Najczęściej przejścia gardy polegają na pracy kolan, bardzo niebezpieczne w przypadku Patricka są dźwignie na nogi.

Typy – Według mnie po bardzo twardej i mocnej walce zwycięży Patrick Gaudio. Oboje mają świetną stójkę, więc możemy być świadkami wojny w tej płaszczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *