Szukając stylu vol.9 – Wojtek Biernacki

Wojtek Biernacki świeżo upieczony Czarny Pas pod Draculinio, uczestnik Ragnaroka, Night Of Champions i wszystkich najważniejszych turniejów w Polsce zdradził tajemnice skąd jego upodobanie do głębokiej gardy i ciągłe dążenie kończeń na nogi.

Czy szukając stylu trenowałeś więcej w kimonach czy bez kimon ?

Trenowałem więcej w Gi, głównie dlatego z treningi GI w GB Pognań zawsze były w przeważającej liczbie w stosunku do tych Nogi jednak przed większymi zawodami „odwieszałem kimono na kołek”.

Czy Twoim zdaniem trening jeden z formuł uzupełnia drugą ?

Wydaje mi się, że zdecydowanie tak dzięki doświadczeniu zdobytemu bez kimona lepiej czujemy przeciwnika, dzięki czemu możemy go bardziej skontrolować, co później zdecydowanie procentuje, jeżeli dodamy sobie chwyt za kimono.

Którą formułę walki w jiu-jitsu opisałbyś jako bardziej widowiskową ?

Zdecydowanie Nogi głównie dlatego z akcje są bardziej dynamiczne, nie ma przysłowiowego zamulania wszytko dzieje się szybciej od efektownych prób kończeń po efektowne ucieczki nich.

Kto i w jaki spoób wywarł największe piętno na Twoim stylu ?
Myślę, z ogromny wpływ na mój styl mieli i wciąż mają główni trenerzy. Przemysław Wojnowski oraz Przemek Konieczka, czyli połączenie brutalnej siły i skutecznych oldschoolowych technik takich jak np. głęboka pogarda oraz Jakub Pindych, który wszystkie technikiem potrafi rozłożyć na atomy ?.

Przekaz dla początkujących – trenujcie więcej w kimonach czy raczej bez kimon ?

[Technika BJJ] Wojtek Biernacki kontra na sweepa zakończona kluczem

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *