UFC 209: Woodley vs. Thompson

Kolejna gala UFC odbędzie się w Las Vegas, stan Nevada i jest to już 209 gala numerowana. Tym razem będziemy mieli okazję podziwiać dwie walki o pas, jedną z nich będzie pojedynek o tymczasowy pas. Zawodnicy o swoje marzenia będą walczyć 4 marca na 20-tysięcznej T-Mobile Arena.

Na szali walki wieczoru jest tytuł w kategorii półśredniej (-77 kg), po raz drugi pojedynek stoczą Tyron Woodley i Stephen Thompson. Pierwszy pojedynek zakończył się większościowym remis (jeden z sędziów wskazał Woodleya) tym samym T-Wood obronił pas. Miedzy oboma walkami zawodnicy wielokrotnie wdawali się w medialne utarczki, pogłębiając złą krew miedzy nimi. Thompson zapowiedział, że tym razem aby zneutralizować przewagę siły będzie ścinał więcej kilogramów.

Co-main event to pojedynek zawodników legitymujących się najdłuższa serią zwycięstw w UFC – Khabib Nurmagomedov (8 walk) i Tony Ferguson (9 walk). Zwycięzca tego pojedynku zostanie tymczasowym mistrzem wagi lekkiej (-70 kg) i bliżej nie znanym czasie stoczy pojedynek z największą gwiazda światowego mma – Conorem McGregorem. Pojedynek dwóch brutalnych dominatorów wagi lekkiej zapowiada się jako kandydat do walki roku.

37-letni mistrz UFC wago półciężkiej Rashad Evans schodzi do wagi średniej, gdzie przywita do 39-letni australijski judoka – Dan Kelly. Ostatnie dwa lata nie były łaskawe dla Rashad Evansa dwie przegrane walki, problemy zdrowotne, problemy ze ścinaniem wagi. Wręcz przeciwnie jest w przypadku Kellyego, który przeżywa druga młodość wygrywając trzy ostatnie pojedynki.

Pojedynek dwóch młodych i perspektywicznych zawodników, zarówno Lando Vannata, jak i David Teymur to zawodnicy mają świetne kickbokserskie szlify. Lando jest dużo bardziej nieprzewidywalny, masa uderzeń i kopnięć w niecodziennych płaszczyznach to jego wizytówka. Teymur to bardziej klasyczny stójkowicz ale również bardziej przekrojowy wojownik z lepszym parterem i zapasami. Pewne jest jedno dwójnika zawodników słynie z twardej szczeki i dużego charakteru do walki.

Oboje to ikony MMA, które toczyły krwawe boje już na galach Pride, Hunt (42) i Overeem (36) to już wiekowi zawodnicy walczący od kilku lat na ringach całego świata. Bezsprzecznie są to świetni stójkowi zawodnicy, jednakże wydaje nam się, że Holender nie słynący z twardej szczęki i serca do walki uruchomi swoje zapasy i parter, w którym ma duża przewagę.

Najciekawsza walka dla kibiców znad Wisły to starcie Marcina Tybury, polski ciężki „w końcu” zaprezentuje swoje umiejętności w klatce UFC. Młodzian z Brazylii to znacznie mniej przekrojowy zawodnik, którego największym atutem jest siła fizyczna i parter, w którym Marcin jest świetnym zawodnikiem.

Rozpiska UFC 209

Walka wieczoru

170 lbs: Tyron Woodley (16-3-1) vs. Stephen Thompson (13-1) – o pas mistrzowski

Karta główna

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (24-0) vs. Tony Ferguson (22-3) – o pas tymczasowy
185 lbs: Rashad Evans (19-5-1) vs. Dan Kelly (12-1)
155 lbs: Lando Vannata (9-1) vs. David Teymur (5-1)
265 lbs: Alistair Overeem (41-15) vs. Mark Hunt (12-10-1)

Karta wstępna

265 lbs: Marcin Tybura (14-2) vs. Luis Henrique (10-2) (ok. 3:30)
145 lbs: Mirsad Bektic (11-0) vs. Darren Elkins (21-5)
135 lbs: Iuri Alcantara (34-7) vs. Luke Sanders (11-0)
265 lbs: Mark Godbeer (11-3) vs. Daniel Spitz (5-0)

Karta UFC Fight Pass

205 lbs: Paul Craig (9-0) vs. Tyson Pedro (5-0)
115 lbs: Cynthia Calvillo (3-0) vs. Amanda Cooper (2-2)
135 lbs: Albert Morales (6-1-1) vs. Andre Soukhamthath (11-3)

shares